spotkania inne dla dzieci

Impreza dla młodzieży „Eko przygoda z przyrodą nad wodą”

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Przystań Żeglarska im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy
Kiedy?
Sobota, 06.08.2022
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Sobota, 06.08.2022
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza młodzież z rodzinami i przyjaciółmi na ekologiczną imprezę p.n. „Eko przygoda z przyrodą nad wodą”, która odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2022 roku, w przestrzeni Przystani Żeglarskiej im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy (koło Amfiteatru), w godzinach 12:00-16:00.

 

Jeśli lubicie spędzać letnie weekendy aktywnie, wesoło i z pięknymi widokami, a ekologia nie jest Wam obojętna, to nie może Was tam zabraknąć. Tematem przewodnim imprezy jest WODA – źródło życia na Ziemi, dom milionów gatunków zwierząt i roślin, środowisko, bez którego nie możemy żyć. To dzięki wodzie czerpiemy pożywienie, w niej znajdujemy ukojenie w upalne dni, na brzegach uprawiamy sporty, wypoczywamy, ale i zarabiamy dzięki jej różnorodności i jej zasobom.

Wszystkie nasze codzienne wybory i decyzje zawsze będą miały wpływ na przyszłość mórz, zatok i zalewów. To nasze wspólne bogactwo i dziedzictwo. Dlatego organizatorzy zapraszają, by przeżyć z nimi ekoprzygodę z przyrodą nad wodą!

Będzie okazja do spędzenia wartościowego czasu nad wodą, do spotkania ze świetnymi ekspertami z Wolińskiego Parku Narodowego, z fantastycznymi wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF. Ponadto organizatorzy chcą usłyszeć od młodych mieszkańców Pomorza Zachodniego, jakie są ich potrzeby, marzenia, plany, w realizacji których Sekretariat ds. Młodzieży może ich wspierać.

 

Zaplanowana plenerowa gra w ciekawy i aktywny sposób pobudzi młodych uczestników do działania na rzecz środowiska wodnego, zachęci do myślenia, analizowania i podnoszenia świadomości w zakresie ekologii i ochrony wód i wybrzeży Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego. W miejscu wydarzenia znajdą się punkty edukacyjne poświęcone różnym aspektom wodnym i brzegowym. Odwiedzając poszczególne stanowiska zlokalizowane na terenie imprezy, uczestnicy będą zbierać pieczątki na przygotowanych kartach aktywności.

Dla pierwszych 200 osób, które ukończą naszą edukacyjną grę plenerową, czekać będą nagrody-niespodzianki, które przydadzą się nie tylko latem.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję