koncerty

Hejnał dla Niepodległej. Koncert muzyki Chopina i Moniuszki

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Galeria Kaskada w Szczecinie, al. Niepodległości 36
Kiedy?
Sobota, 10.11.2018
O której godzinie?
12:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego Święta Niepodległości. 10 listopada w samym centrum Galerii Kaskada rozbrzmiewać będą dźwięki bliskie sercom Polaków. Koncert w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet oraz wybitnego francuskiego pianisty Pierre-Laurenta Boucharlata rozpocznie się o godzinie 12:00 od „Krakowskiego Hejnału”. W repertuarze znajdą się także kompozycje Chopina i Moniuszki.

Hejnał dla Niepodległej - biały fortepian pośrodku galerii handlowej! W celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę znakomici muzycy Baltic Neopolis Quartet wystąpią wraz z uznanym francuskim pianistą Pierre-Laurentem Boucharlatem 10 listopada o 12:00 w Galerii Kaskada. W repertuarze koncertu „Hejnał dla Niepodległej” znajdą się wybitne polskie kompozycje Stanisława Moniuszki oraz najpopularniejszego polskiego kompozytora wszech czasów, Fryderyka Chopina. Koncert rozpocznie „Krakowski Hejnał”, którego dźwięk rozniesie się po alejach galerii jako zaproszenie do wspólnego świętowania. To będzie koncert jedyny w swoim rodzaju.

„Hejnał dla Niepodległej”

10.11.2018, godz. 12:00

Galeria Kaskada, poziom -1

Partner Główny: Miasto Szczecin, Galeria Kaskada

Artyści:

Pierre Boucharlat - fortepian

Baltic Neopolis Quartet:

Emanuel Salvador - skrzypce

Sławomira Wilga - skrzypce

Justyna Poprawska - altówka

Dariusz Dudziński - wiolonczela

Program:

S. Moniuszko „Kwartet d-moll”

F. Chopin "Koncert e- moll"

 

Pierre-Laurent Boucharlat zagrał swój pierwszy koncert w wieku 13 lat, a w wieku 15 lat pierwszy recital. Został zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów (Price SPEDIDAM, Price Darius Milhaud) i od tego czasu jest zapraszany na wiele festiwali we Francji i za jej granicami. We wrześniu 2000 nagrał na żywo 24 etiudy Chopina, co spotkało się z jednogłośnym uznaniem i trafiło do krajowego magazynu Piano Magazine.

Od tego czasu jego kariera rozwijała się w krajach Europejskich (Francja, Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Czechy, Macedonia) jak i w Ameryce (USA, Kanada, Meksyk). Jako solista występuje z wieloma orkiestrami jak: Harmony of the Republican Guard, Lyons Conservatory Orchestra, Symphony Orchestra Bryansk (Rosja), the OSIDEM Orchestra Morelia ( Meksyk), Krasnoyarsk Symphony Orchestra (Rosja), Toulouse Chamber Orchestra, Ensemble orchestral Artemus, Camerata Ensemble orchestral Rhone ...Występuje także z orkiestrami kameralnymi, jak Prometheus Ensemble.

Pierre-Laurent Boucharlat jest dyrektorem artystycznym muzycznego festiwalu w Tricastin, a także sezonu koncertowego na Conferences Association Ecully Musical. Od 2007 roku pracuje w Lyons Conservatory. W jego dyskografii znajdują się płyty z muzyką Beethovena, Schumanna, Liszta, a także "The soul Slave" nagrane na żywo z rosyjską mezzosopranistką Eleną Sommer. Wiele jego koncertów zostało nagranych przez Francuską Telewizję.

Organizator: Baltic Neopolis Orchestra

Partner Główny: Miasto Szczecin, Galeria Kaskada

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin

Koncert współfinansowany ze środków Miasta Szczecin

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję