koncerty

Hańba!

fot. materiały prasowe/ fot. K. Schubert

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 01.08.2021
O której godzinie?
19:00
Za ile?
30 zł
Opis wydarzenia
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm.

 

Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze znane nazwiska – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet).

Od kiedy ostatnio występowali na scenie w Domku Grabarza, a było to w 2016 roku, Hańba wydała 3 płyty, zdobyła niezliczoną ilość nagród, w tym Paszport Polityki w 2018 roku i koncertowała na całym świecie, wliczając w to Australię, USA i pół Europy. Teraz czas na wielki powrót do Szczecina i Domku Grabarza!

Hańba! gra w składzie: Andrzej Zamenhof (bandżo, basbandżo, śpiew), Tadeusz Król (akordeon, klarnet, saksofon tenorowy), Adam Sobolewski (bęben, cymbały, grzebień, śpiew), Ignacy Woland (tuba, sakshorn, śpiew).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję