spotkania

Haczka Eggersa 2. Prelekcja Andrzeja Janowskiego

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 15.04.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie oraz Fundacja Ścieżkami Pomorza, zapraszają na drugie już spotkanie z archeologiem dr hab. Andrzejem Janowskim, który poprowadzi nas w świat wczesnego średniowiecza i pokaże, jak fascynująca może być archeologia na Pomorzu.

Spotykamy się 15 kwietnia 2019 (poniedziałek), godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Wstęp wolny!

Prelekcję na temat grodzisk wczesnośredniowiecznych w dorzeczu Regi wygłosi dr hab. Andrzej Janowski prof. IAE PAN – archeolog z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie. Opowie zebranym, czego dotyczy program badań weryfikacyjnych wspomnianych grodzisk, omówi badania na grodziskach, które odwiedziliśmy na wyprawie ze Ścieżkami Pomorza 7 kwietnia 2018 oraz omówimy te grodziska, które będziemy odwiedzać na zaplanowanej wyprawie - 25 sierpnia 2018. Ponadto poruszymy temat nowo odkrytych grodzisk, które zostały odnalezione podczas badań i naszych wypraw.

Dr Andrzej Janowski powie słów kilka o poszukiwaniach i lokalizacji nowych grodzisk z wykorzystaniem skanowania laserowego LIDAR, odkryje przed nami tajemnicę wyspy Bismarcka na jeziorze Rejowickim.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję