koncerty spotkania inne

Goście, goście! Nowi Niemcy / wieże milczenia [FINAŁ]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 15.04.2019
O której godzinie?
18:30
Za ile?
5 zł
Opis wydarzenia
15 kwietnia w Teatrze Małym będzie miał miejsce finał projektu "Goście, goście!".

Goście, goście!

Nowi Niemcy – czytanie sceniczne

Mehdi Moradpour

wieże milczenia

przekład: Iwona Nowacka

reżyseria: Romuald Krężel

 

w czytaniu sztuki biorą udział:

Anna Januszewska

Barbara Lewandowska

Magdalena Myszkiewicz

Paweł Adamski

 

Sperber potrafi milczeć jak nikt inny. Zawsze potrafił, ale odkąd jest w śpiączce, jego milczenie nabrało nowego znaczenia. Pochodzący z Iranu autor Mehdi Moradpour przedstawia emocjonalny świat pewnej żyjącej od kilku już lat poza krajem ojczystym rodziny, w której nieprzepracowane doświadczenia rodziców i ich traumy mają ogromny wpływ na życie młodszego pokolenia.

Po czytaniu, na finał projektu, zapraszamy na koncert grupy KABOUK BAND z Berlina, grającej oryginalną muzykę kurdyjską (z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych instrumentów), która porwie nie tylko miłośników muzyki orientalnej i folkowej.

Spotkanie z twórcami i aktorami poprowadzi Łukasz Zaleski.

 

Zespół w składzie:

Ahmad Hussein (saz)

Farhad Amine (gitara)

Yesam Mohamad Ali (saz, keyboard)

Alexander Vergara (cayo)

Fabio Piolazzetta (gitara basowa)

Bilety: 5 zł

KABOUK BAND (w języku kurdyjskim KABOUK to ptak). W 2017 roku, na początku wspólnego muzykowania, Ahmad i Farhad próbowali różnych muzycznych stylów, poczynając od tradycyjnej muzyki kurdyjskiej poprzez flamenco i bluesa. Odkąd w 2018 roku dołączył do nich Jesam, skupili się na oryginalnych rytmach kurdyjskich. Fabio, pochodzący z Włoch, jest z zespołem od siedmiu miesięcy. Aby zachować oryginalność stylu, wspomaga się przy próbach i graniu nutami napisanymi przez jego kurdyjskich kolegów. Od trzech miesięcy zespół uzupełnia Alexander, perkusista, syn chilijsko-niemieckich rodziców. Kabouk Band występował do tej pory tylko w Berlinie, w różnych miejscach, na różnych imprezach i festynach, najczęściej jednak na kurdyjskich festiwalach i uroczystościach.

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję