koncerty

Gentleman na finał Szczecin Music Fest 2018

materiały organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 12.07.2018
O której godzinie?
20:00
Za ile?
119 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
12 lipca odbędzie się finałowy koncert tegorocznej edycji festiwalu Szczecin Music Fest. Na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich pojawi się postać znana na pewno wszystkim fanom reggae. To Gentleman, niemiecki artysta, który uczył się tego stylu na Jamajce, dokąd wyjechał jako siedemnastolatek. Jest bardzo wszechstronnym twórcą. W 2015 r. ukazała się jego płyta Mtv UNPLUGGED. Ma na koncie także projekty łączące brzmienia reggae i muzyki klasycznej. Ostatni album artysty nosi tytuł "The Selection" i podsumowuje dotychczasowe dokonania.

Urodził się w Osnabrück, ale swoje pierwsze kroki sceniczne postawił na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Zafascynowany muzyką Boba Marley'a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec, nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggaeowym kolektywem Silly Walks Movement.

Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty "Trodin On", która zwróciła uwagę krytyków i rozszerzyła zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album "Journey to Jah" jedynie ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego pieśni "Dem Gone" i "Leave Us Alone" weszły do kanonu muzyki popularnej.

Gentleman wykonuje swoje piosenki w języku angielskim lub w patois - kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza, a jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie.

Obecnie jest najbardziej cenionym wykonawcą reggae w Europie, regularnie koncertuje, wypełniając po brzegi sale widowiskowe. W 2015 r. ukazała się na rynku płyta artysty, MtvUNPLUGGED, która otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Kolejne projekty jak SYMPHONICAL z polską orkiestrą sprowokowały artystę do poszukiwań brzmień na pograniczu reggae i muzyki klasycznej.

Gentleman wystąpił też w filmie dokumentalnym "Journey to Jah", w którym wraz z innym pochodzącym z Europy artystą, Włochem Alborosie, opowiadają o swojej twórczości i życiu na Karaibach. Aktualnie promuje ostatni album "The Selection", zawierający największe przeboje artysty z ostatnich 20 lat.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję