spotkania inne

Geek Girls Carrots w Kosmosie [program]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 14.06.2018
O której godzinie?
17:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Szczecińskie Karotki nie siedzą tylko z nosami przy ekranie, stukając palcami w klawiaturę, co udowodnią 14 czerwca na 26. spotkaniu Geek Girls Carrots. Wydarzenie odbędzie pod hasłem „Carrots in space!” i w całości poświęcone będzie tematyce kosmicznej.

Piękna, czerwcowa pogoda zachęca do spotkania na świeżym powietrzu, gdzie wszystkim jest nieco bliżej do gwiazd. Będzie to możliwe dzięki przestrzeni udostępnionej przez Szczeciński Inkubator Kultury.

Tym razem będzie aż czterech prelegentów. Pierwszą z nich będzie Ula Słowik, pełna energii pasjonatka astronomii, z wykształcenia fizyk medyczny, która przedstawi wizję kosmosu według Elona Muska – genialnego dyrektora i założyciela przedsiębiorstwa SpaceX.

Prof. dr hab. Ewa Szuszkiewicz z Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, pełniąca funkcję wiceprzewodniczącej w stowarzyszeniu European Astrobiology Network Association, weźmie słuchaczy na wyprawę w kosmos z komputerem HAL 9000, dołączając do obchodów 50. rocznicy kultowego filmu „2001: Odyseja kosmiczna”.

Prezes szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Andrzej Armiński, który był jednym z inicjatorów powstania zdalnie sterowanego obserwatorium astronomicznego w Hiszpanii, poprowadzi temat bardziej techniczny i opowie o zrobotyzowanym teleskopie.

Czwartą prelegentką będzie Milena Michalska, pracująca jako programistka, a w czasie wolnym budująca model rakiety kosmicznej, która przybliży temat zastosowania AI w kosmosie i pokaże, jak napisać bota, kierującego statkiem kosmicznym.

Jak zwykle będzie czas na ciasto marchewkowe, poznawanie nowych ludzi i zamianę paru słów z prelegentami. Będzie też konkurs z kosmiczną nagrodą. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://ggcszczecin26.evenea.pl/

Agenda:

17:30 - Networking

18:00 - 18:10 - Start - Kilka słów od organizatorek

18:10 - 18:30 - Ula Słowik - "Wizja kosmosu wg Elona Muska"

18:35 - 18:55 - Prof. dr hab. Ewa Szuszkiewicz - "Tułaczka kosmiczna 2018" (czyli "mały wypad" w Kosmos wraz z komputerem HAL 9000)

18:55 - 19:15 - Przerwa na ciacho

19:20 - 19:40 - Milena Michalska - Milena opowie o zastosowaniu AI w kosmosie i pokaże, jak w parędziesiąt linijek kodu napisać bota, który kieruje statkiem kosmicznym… w Space Invaders!

19:45 - 20:05 - Andrzej Armiński - podczas swojej prelekcji opowie o zrobotyzowanym teleskopie

20:05 - Czas wolny

Chcesz nawiązać współpracę lub wystąpić na kolejnym wydarzeniu? Śmiało kieruj pytania na adres: szczecin@gocarrots.org

O GEEK GIRLS CARROTS

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet kochających nowe technologie. Naszą społeczną misją jest zwiększenie udziału kobiet w branży ICT. Realizujemy ją poprzez działania w trzech 
obszarach:

- budowanie społeczności pasjonatów, przedsiębiorców i profesjonalistów, pracujących w sektorze IT, startupach technologicznych, biotechnologii, nowych mediach i naukach ścisłych,

- szkolenia i edukowanie w zakresie umiejętności technicznych i miękkich, które podwyższają kwalifikację w ICT,

- promowanie kobiet w ICT poprzez prezentowanie w mediach, podczas konferencji i wydarzeń branżowych wzorców do naśladowania (tzw. role models).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję