koncerty

FREE BLUES BAND – koncert i jam session na zakończenie sezonu

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 24.06.2022
O której godzinie?
21:00
Za ile?
30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
Opis wydarzenia
Grupa blues rockowa grająca już ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm&bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.

 

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda, na których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Zespół współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu – 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe (Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice'm (Deep Purple).

Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott'a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens'a

Poza tym regularnie od 30 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.

 

Skład zespołu:

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew

Agnieszka Malcherek – organy Hammonda

Mateusz Pawelec – gitara basowa

Tomasz Hryciuk – perkusja

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/7146-free-blues-band-koncert-i-jam-session-free-blues-club-szczecin.html

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję