koncerty

Finał Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 2018

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 13.10.2018
O której godzinie?
16:30
Za ile?
99 zł; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Już po raz dwunasty w Szczecinie organizowany jest konkurs muzyczny dla młodych wiekiem i młodych duchem twórców muzycznych. Organizatorzy poszukują dobrej, inspirującej i ciekawej muzyki. Jury z Katarzyną Nosowską na czele przesłucha każdy przesłany przez młodych twórców utwór, a najbardziej interesujący wykonawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, by w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji zawalczyć o zwycięski tytuł. Tegoroczna edycja Festiwalu Młodych Talentów odbędzie się w dniach 12 - 13 października 2018.

Koncert Finałowy Festiwalu Młodych Talentów odbędzie się 13 października w Netto Arenie.

Początek o 16:30!

Podczas koncertu wystąpi trzech finalistów konkursu Festiwalu Młodych Talentów 2018 oraz ogłoszony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji.

Ponadto odbędzie się koncert znanych polskich wokalistek w ramach cyklu Women's Voices. Na scenie wystąpią:

- Paulina Przybysz

- Kayah

- RUSOWICZ

- Brodka

- Daria Zawiałow

Artystki wykonają znane utwory w nowych aranżacjach, a jedna z nich wykona pełen autorski koncert. Do tego pokazy filmowe, stand-up o tematyce kobiecej i inne aktywności. Women's Voices to impreza przeznaczona dla wszystkich, którzy cenią sobie pierwszorzędny, przebojowy, pełen chwytliwych melodii pop, podszyty mądrymi tekstami. Każda wokalistka zaśpiewa swoje utwory w nowych, przygotowanych przez Paulinę Przybysz i jej zespół aranżach, a oprócz tego dziewczyny wykonają wybrane przez Paulinę Przybysz covery, które zaprezentują w specjalnym, wspólnym występie.

Koncert będzie też wyjątkową okazją do świętowania obchodów stulecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych w Polsce. Artystki będą świętować w stylu girl power oraz rozważać, co jeszcze można zrobić, by głos kobiecy był bardziej słyszalny.

Program wydarzenia:

16.30 - otwarcie drzwi

17.00 -17.15 – zespół TBA - festiwal młodych talentów

17.25 - 17.40 - zespoł TBA - festiwal młodych talentów

17.50 - 18.05 - zespoł TBA - festiwal młodych talentów

18.15 - 18.45 - Film "Hard lovin' Woman" - Dokument o Juliette Lewis w ramach projektu Kino Perła, zaprasza Redbull TV

19.00 - 20.00 Koncert Brodki

20.30 - 22.00 Koncert coverowy Women's Voices

22.30 - koniec imprezy

OGRANIZATOR INFROMUJE, ŻE PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

wejście od godziny 16:00

 

Nabór do Festiwalu trwał przez cały czerwiec. 31 sierpnia wyłoniono finałową dziesiątkę. Więcej informacji o finalistach można znaleźć tutaj

Przesłuchania konkursowe odbędą się 12 października w popularnym klubie muzycznym Kolumba 4. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arenie Szczecin, w trakcie którego finaliści wystąpią na jednej scenie z gwiazdami festiwalu. Zwycięzca otrzyma sesję nagraniową i wydanie singla w wytwórni muzycznej Kayax, która skupia obecnie grono jednych z najlepszych artystów polskiej sceny muzycznej. Poza tym Szczecińska Agencja Artystyczna funduje nagrody finansowe w wysokości 5 tys. zł dla głównego zwycięzcy oraz po 2,5 tys. zł dla wyróżnionych wykonawców. Szczegółowe informacje o programie wydarzenia i punktach sprzedaży biletów znajdują się na stronie Festiwalu Młodych Talentów.

Szczeciński Festiwal ma długą tradycję i dużą renomę. Od pierwszej edycji w 2007 roku jego nazwa się zmieniała (przez pięć lat był to Festiwal Młodych Talentów Gramy), ale zawsze głównym celem było wybranie nowych, obiecujących zespołów lub solistów i umożliwienie im dobrego startu w muzycznym świecie. W ubiegłym roku rywalizację wygrał zespół Blunt Razor z Jaworzna, a wcześniej m.in. Ms No One, Limbo, Sound Q czy Stonkatank.

Co istotne, konkurs w ramach Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia (to aktualna nazwa), jest otwarty na różne gatunki muzyczne. Nie tylko rockowe propozycje mają szansę. Organizatorzy zwracają uwagę na określenie „młody”, które według nich ma oznaczać świeże i nieszablonowe podejście do muzyki. Premiowana jest autorska twórczość, a nie (tak jak często bywa w innych podobnych konkursach) nowe wersje znanych już piosenek.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję