film

Film dokumentalny „I był sobie wieżowiec”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 29.06.2022
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy zapraszają na projekcje filmu dokumentalnego o szczecińskim wieżowcu telewizyjnym „I był sobie wieżowiec”.

 

Autorką filmu (scenariusz i realizacja) jest dziennikarka prasowa i telewizyjna Helena Kwiatkowska. Jej opowieść o wieżowcu i ludziach, którzy w nim pracowali, dotyczy ćwierćwiecza działalności szczecińskiego radia i telewizji, lat 1980-2005. Film zawiera wiele ciekawych wypowiedzi, pokazuje sylwetki żyjących i nieżyjących już dziennikarzy oraz zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych.

Zdjęcia i montaż wykonał Bartosz Jurgiewicz, opracowanie muzyczne: Dariusz Kabaciński, współpraca scenariuszowa i realizacyjna: Anna Kolmer i Jarosław Dalecki, który także jest producentem filmu. Film powstał w partnerstwie z SDRP Pomorze Zachodnie i był współfinansowany z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję