jarmarki, festyny, pchle targi festiwale

Festiwal Marek alei Wojska Polskiego

foto: materiały prasowe

Gdzie?
al. Wojska Polskiego między pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów
Kiedy?
Sobota, 19.09.2020
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już w weekend 19-20 września swoje święto będą obchodzić słynne szczecińskie marki od lat kojarzone ze śródmiejskim odcinkiem al. Wojska Polskiego.

 

Podczas dwudniowego festiwalu lokale będą kusić odwiedzających atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. W miejscu dawnej Ściany Płaczu stanie Ściana Uśmiechu, a mieszkańcy i turyści będą mogli kibicować Henrykowi Sawce w biciu rekordu Polski w… rysowaniu na czas. Dodatkowo, na terenie wydarzenia staną stoiska marek wyróżnionych w miejskim projekcie „Zrobione w Szczecinie”.

Marki Słynnej Alei

W ramach festiwalu niespodzianki dla odwiedzających przygotują dobrze znane szczecinianom lokale:

• Bar Pasztecik

• Pizzeria Piccolo

• Atelier Mody Sylwii Majdan

• Sklep Seamore

• Kino Pionier

• Cukiernia Koch

• Galeria Henryka Sawki

Warto odwiedzić te miejsca, skorzystać ze specjalnych ofert i zebrać wszystkie 7 pieczątek, by otrzymać festiwalowy kubek.

Ściana Uśmiechu i bicie rekordu Polski

To Galeria Henryka Sawki będzie wiodącą marką pierwszej edycji festiwalu. Na placu po dawnej Ścianie Płaczu stanie galeria prac cenionego rysownika pod szyldem „Ściana Uśmiechu”. W niedzielę Henryk Sawka podejmie próbę pobicia rekordu Polski w rysowaniu na czas, tworząc 60 prac w ciągu godziny.

Zrobione w Szczecinie i animatorzy

W przestrzeni alei Wojska Polskiego zagoszczą również szczecińskie marki wyróżnione przez miasto w ramach projektu „Zrobione w Szczecinie”. W programie nie zabraknie także animacji dla najmłodszych.

Kiedy i gdzie?

19-20 września 2020, 11:00-19:00

Lokale festiwalowych marek w al. Wojska Polskiego (między pl. Zwycięstwa i pl. Szarych Szeregów), skwer przy al. Wojska Polskiego 42

Szczegółowy program opublikujemy wkrótce.

Słynna Aleja

Festiwal jest elementem projektu Słynna Aleja, obejmującego śródmiejski odcinek al. Wojska Polskiego. Celem projektu jest wsparcie procesu rewitalizacji Śródmieścia Szczecina poprzez stymulowanie aktywności społecznej, ożywianie al. Wojska Polskiego, stanowiącej oś działań rewitalizacyjnych w Śródmieściu.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/307476880318824/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję