spotkania

Festiwal Apostrof Szczecin 2018. Spotkania ze znanymi pisarzami [program]

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
Kiedy?
Poniedziałek, 14.05.2018
O której godzinie?
18:00
Do kiedy?
Piątek, 18.05.2018
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W maju dzięki Apostrofowi cała Polska będzie żyć literaturą. Festiwal już kolejny rok z rzędu zawita także do Szczecina. Oto program wydarzeń, które odbędą się w dniach 14-18 maja w salonie Empik Kaskada. Festiwal organizowany przez Empik to podziękowanie dla czytelników, którzy z entuzjazmem podchodzą do książek oraz ich twórców. Wydarzenie, które równolegle odbywa się w siedmiu miastach, pełne jest spotkań, dyskusji oraz premier oczekiwanych książek.
Tegoroczna edycja Apostrofu w Szczecinie jest prawdziwą ucztą dla miłośników literatury. Wśród gorących festiwalowych premier znajdzie się „Wirus” (Dom Wydawniczy Rebis) Grahama Mastertona. To elektryzująca powieść, na kartach której mistrz thrillera pisze o serii zagadkowych zgonów w jednej z peryferyjnych dzielnic Londynu. Podczas wyjątkowego spotkania autor będzie ponadto promował wznowienie „Ducha zagłady”, trzeciego tomu cyklu „Manitou” (Wydawnictwo Albatros).

Szczecińscy miłośnicy literatury będą mieli szansę poznać także mistrza kryminału Wojciecha Chmielarza przy okazji spotkania wokół premiery „Żmijowiska” (Wydawnictwo Marginesy) oraz Jacka Hugo-Badera na spotkaniu poświęconym jego nowej książce „Audyt” (Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarne).

Wyjątkowym wydarzeniem będzie spotkanie wokół wznowionej i ponownie zredagowanej przez Jakuba Żulczyka wersji jego debiutu literackiego „Zrób mi jakąś krzywdę” (Wydawnictwo Świat Książki). Będzie także szansa na rozmowę z ubiegłoroczną laureatką Paszportu Polityki, Natalią Fiedorczuk. „Ulga” (Wielka Litera) ponownie uderza w czuły punkt naszego poczucia komfortu, tym razem podejmując temat zazwyczaj zamknięty w czterech ścianach, przemilczany, wstydliwy, często bagatelizowany – przemoc.

Kuratorem tegorocznej edycji Festiwalu jest Jacek Dehnel. O szatę graficzną zadbała Małgorzata Gurowska – wielokrotnie nagradzana artystka wizualna.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

APOSTROF w Szczecinie
Empik Kaskada Szczecin, al. Niepodległości 36

Program:


14 maja, 18:00 Wojciech Chmielarz
spotkanie wokół książki „Żmijowisko”, prowadzenie Andrzej Skrendo

15 maja, 18:00 Natalia Fiedorczuk
spotkanie z autorką książki „Ulga”, prowadzenie Elżbieta Bielecka

16 maja, 18:00 Jakub Żulczyk
spotkanie z autorem książki „Zrób mi jakąś krzywdę”, prowadzenie Andrzej Skrendo

17 maja, 18:00 Graham Masterton
spotkanie z autorem książek „Wirus” oraz „Duch zagłady”, prowadzenie Sebastian Sokołowski

18 maja, 18:00 Jacek Hugo-Bader
spotkanie z autorem książki „Audyt”, prowadzenie Inga Iwasiów
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję