imprezy cykliczne inne

Feel Good Pokazy Filmów Pozytywnych: Nie opuszczaj mnie

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 17.01.2018
O której godzinie?
18:00
Za ile?
10 zł; dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Już w środę, 17 stycznia, Stowarzyszenie "in tractu" zorganizuje w Starej Rzeźni kolejne spotkanie z cyklu FEEL GOOD - Pokazy Filmów Pozytywnych. Tym razem zaprezentowany zostanie film południowokoreański "Nie opuszczaj mnie", który podczas pierwszej edycji Przeglądu Filmów Pozytywnych wzbudził bodaj największe emocje. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.00.
98-letni Byeong-man Jo i 89-letnia Gye-yeol Kang są małżeństwem od 76 lat. Mieszkają w górskiej wiosce Hoengseong w prowincji Gangwon w Korei Południowej. Spłodzili razem dwanaścioro dzieci, pogrzebali szóstkę z nich, ale ich relacja wciąż pełna jest młodzieńczej radości i czułości. Bliźniaczo podobne stroje, które noszą, codzienne żarciki, jakimi się raczą, ale przede wszystkim ogromna miłość uczyniły z nich bohaterów koreańskiej telewizji, a powstały w konsekwencji film pełnometrażowy stał się największym sukcesem komercyjnym w historii południowokoreańskiego kina dokumentalnego. Głównym wątkiem tej historii jest miłość starszych ludzi, zaś osnową - zmienne pory roku i dostosowane do nich czynności gospodarskie. Grabienie liści, odśnieżanie podwórka, zbieranie chrustu na opał, przygotowywanie posiłków z dostępnych produktów – zajęcia powtarzane od lat, z roku na rok stają się coraz powolniejsze i trudniejsze do wykonania. Z miesiąca na miesiąc Byeong-man Jo słabnie coraz bardziej, a jego ukochana żona nie może mu pomóc. Reżyser towarzyszy parze przez 15 miesięcy, dokumentując codzienne rytuały, gdyż tylko to może zrobić wobec zbliżającego się pożegnania, wyznania miłości i bezsiły. W swoim filmie nie zadaje pytania o granice medium i możliwości filmowego obrazowania śmierci. Obserwuje swoich bohaterów z pewnego dystansu, tak by najbardziej intymna i osobista przestrzeń pozostała tylko dla nich. I pomimo że wszystko tu jest realne, postaci, zdarzenia, bezradność i ból, ta historia wykracza poza współczesność i przenosi się w wieczny bezczas mitu.

"NIE OPUSZCZAJ MNIE"
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Korea Południowa
Rok produkcji: 2014
Reżyseria: Mo-young Jin
Czas trwania: 83 minuty
Ograniczenia wiekowe: brak
Napisy: polskieBilety w cenie 10 zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety.fm oraz gotówką przed seansem w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję