wystawy

Face to face. WYSTAWA Andrzeja Łazowskiego

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 10.08.2020
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Sobota, 29.08.2020
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Od 10 sierpnia do końca miesiąca (z finisażem 29 sierpnia) w CKE Stara Rzeźnia dostępna będzie premierowa wystawa szczecińskiego fotografa Andrzeja Łazowskiego. Wystawa "Face to face" jest zapisem kilkunastu sesji zdjęciowych, w których główne role grają portret i uchwycone w ludzkich twarzach emocje.

 

Jest to kolejny projekt fotograficzno-dziennikarski, tym razem pod hasłem: „W poszukiwaniu człowieczeństwa”. Podczas sesji bohaterowie projektu, na prośbę autorów, zastanawiali się nad tym, czym dla nas, współcześnie, jest człowieczeństwo, czy doświadczamy niezwykłego człowieczeństwa w swoim życiu? „Ludzki” i „nieludzki” - tak czasem mówimy o drugiej osobie. Co to znaczy? Do pracy nad wystawą została zaproszona polonistka Halina Marczewska-Żuławska. Na podstawie wypowiedzi osób z portretów przygotowała ona teksty, które będziemy mogli przeczytać na wystawie. Prezentacja składa się z portretów, które są bardzo naturalne, mocno skadrowane, bezpośrednie. Można powiedzieć, że będzie to prawdziwe spojrzenie w oczy, takie face to face.

To jest piąta wystawa, w której artysta dokumentuje swoim autorskim spojrzeniem ludzi mieszkających w Szczecinie oraz w granicach Euroregionu Pomerania. Tak jak poprzednio do prezentacji prac wybrał wnętrza Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję