koncerty inne dla dzieci spacery i oprowadzania

Dzień Dziecka na Zamku

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 29.05.2022
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Niedziela, 29.05.2022
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Gra terenowa Para na Zamek, koncert legendarnej szczecińskiej grupy artystycznej Arfik, rodzinne oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach czy wielkie bańki mydlane – m.in. takie atrakcje przygotował Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie z okazji Dnia Dziecka. Nie zapominamy również o naszych przyjaciołach z Ukrainy, dlatego dodatkowo gra terenowa będzie opracowana także w języku ukraińskim, a podczas występu Arfika nie zabraknie ukraińskiego akcentu.

 

Rodzinna impreza na Dużym Dziedzińcu rozpocznie się w samo południe koncertem słynnego szczecińskiego zespołu Arfik, który w tym czasie będzie świętował swój jubileusz 35-lecia. Grupa została powołana do życia w 1987 roku przez pedagoga, muzyka i kompozytora wszystkich arfikowych piosenek Ryszarda Leoszewskiego. Autorką tekstów i inscenizacji jest pisarka i poetka Barbara Stenka, związana z zespołem od 26 lat. Arfik koncertował w całej Polsce, brał udział w festiwalach, przeglądach wokalnych, teatralnych, kabaretowych i chóralnych. Występował też za granicą: we Francji, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii i na Łotwie. W 2016 roku dostał się do Finału Krajowych Eliminacji „Eurowizja Junior”. Na swoim koncie ma 25 autorskich wydawnictw muzycznych. Niedawno ukazały się dwa albumy zespołu - „Wstęp wolny” i „Nibyzima” oraz książka pt. „Mój Arfik”.

Podczas jubileuszowego koncertu na Zamku będzie można usłyszeć utwory powstałe w pierwszych latach istnienia Arfika, a także te najnowsze z ostatnich płyt zespołu. Na zakończenie grupa wykona – w geście przyjaźni i solidarności - przejmujący utwór z repertuaru ukraińskiej artystki – Tiny Karol „Moje imia Ukraina”.

O godz. 13 wystartuje gra terenowa Para na Zamek. To rodzinna zabawa dla miłośników łamigłówek, szarad i gier, połączenie edukacji, aktywności fizycznej i radości w poszukiwaniu ciekawostek historycznych i poznawaniu tajemnic Zamku. Na graczy czekać będą rozmaite zadania m.in. rozgrywki karciane czy odczytywanie mapy.

Po zakończeniu gry zapraszamy na oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach. Spacer poprowadzi zamkowy przewodnik Tomasz Wieczorek. Start o godz. 15, zbiórka przy makiecie Zamku na Dziedzińcu Menniczym.

Ponadto przez cały czas trwania imprezy na uczestników czekać będą zabawy z wielkimi bańkami mydlanymi oraz bezpłatna wata cukrowa. Dodatkowo, w dniach 29 maja – 5 czerwca w naszym stacjonarnym sklepiku z pamiątkami w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) oraz w kasie Zamku (wejście A) będzie obowiązywała specjalna promocja na zakup zamkowej gry „Para na Zamek” oraz publikacji dla dzieci: książki „Bogusław X Gryfita” i zeszytu łamigłówek „Zagadkowy Zamek”.

 

PROGRAM:

12:00 – koncert Szczecińskiej Grupy Artystycznej ARFIK – jubileusz 35-lecia

13:00 – gra terenowa Para na Zamek

15:00 – familijne oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach z przewodnikiem. Zbiórka uczestników na Dziedzińcu Menniczym, przy makiecie Zamku

Dodatkowo:

Zabawy z dużymi bańkami mydlanymi

Bezpłatna wata cukrowa

Gra terenowa Para na Zamek (także w języku ukraińskim):

rozgrywki karciane

zwiedzenie zakamarków Zamku w poszukiwaniu sekretów

ciekawostki i łamigłówki

czytanie mapy i inne zadania

zabawa na minimum 1,5 godziny

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję