spotkania inne

DLA DZIECI: Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

foto: materiały prasowe

Gdzie?
różne miejsca, szczegóły w programie poniżej
Kiedy?
Piątek, 30.08.2019
O której godzinie?
13:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Jesteśmy na półmetku wakacji. W wybranych filiach bibliotecznych kontynuujemy wakacyjne zajęcia dla naszych młodych czytelników. Serdecznie zapraszamy dzieci, które spędzają w naszym mieście letni czas, do skorzystania z oferty ciekawych spotkań. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne, chociaż na niektóre obowiązują zapisy.

 

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)

wakacyjne czwartki i piątki (godz. 13.00-14.00)

ŁAPY, PIÓRA i RYMÓW CAŁA FURA - tytuł zbioru wierszy Ludwika Jerzego Kerna posłuży za motto przewodnie spotkań organizowanych w ramach akcji WAKACJE W BIBLIOTECE. Podczas cotygodniowych zajęć dzieci zapoznają się z utworami, w których bohaterami są zwierzęta. Miejmy nadzieję, że przygody Ferdynanda Wspaniałego, Misia Paddingtona czy kota Findusa dostarczą uczestnikom zajęć wielu pozytywnych wrażeń i wprawią ich w pogodny nastrój. Lekturze książek towarzyszyć będą zabawy i konkursy literackie oraz warsztaty plastyczne.

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)

14, 21 oraz 28 sierpnia (środy), godz. 14.00

ZAGADKA ZAGINIONYCH SUROWCÓW. Prowadzący zajęcia zabiorą dzieci w podróż ekologicznym tropem: szyfry, zagadki i inne zadania wprowadzą je w tajniki recyklingu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotece (ul. Rydla 93) lub pod numerem telefonu 91 46 42 881.

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

1, 8 sierpnia (wakacyjne czwartki), godz. 13.00

EKOWAKACJE. Dla dzieci w wieku 5-7 lat. Czym jest ekologia? Czy każdy może być EKO? Na spotkaniach dzieci poznają znaczenie ekologii, wpływ dbania o środowisko na nasze życie i otaczający nas świat. Uczestnicy zajęć wspólnie ułożą zasady postępowania godne małego obrońcy przyrody. Zostanie uruchomiona wyobraźnia, by stworzyć świat bez śmieci oraz przekonać się, że niektórym śmieciom można dać drugie życie. Dzieci będą mogły zagrać w ekogrę, by sprawdzić, ile już wiedzą z zakresu ekologii.

7, 14, 21, 28 sierpnia (każda wakacyjna środa), godz. 13.00

ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ. Dla dzieci w wieku 6-11 lat. Czy da się kopnąć piłkę przy pomocy tabletu? Czy kolorowanki mogą ożyć? To wszystko wydarzy się w sierpniu, o czym będą mogły się przekonać dzieci, które przyjdą do biblioteki na zajęcia.

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2)

1 sierpnia (czwartek), godz. 12.00-13.00

„Pani Kredka i Pan Mazak” zapraszają dzieci w wieku 6-9 lat na spotkania „Pisakiem i kredką pisane” - letnie przygody. Czekają na nich gry, zabawy integracyjne, przegląd interesującej literatury i zajęcia plastyczne (m.in. konkurs na rysowanie z zasłoniętymi oczami – „Moja pocztówka z wakacji”). Nie zabraknie również czytania ulubionych bajek. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję