spotkania inne

Debata „Wolontariat z klasą w czasie pandemii”

foto: materiały prasowe

Gdzie?
wydarzenie online
Kiedy?
Wtorek, 20.10.2020
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Wtorek, 20.10.2020
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
We wtorek, 20 października, w godz. 17.00–19.00 odbędzie się debata pt. „Wolontariat z klasą w czasie pandemii”. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie POLITES. Debata transmitowana będzie online. W ProMediach – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przy alei Wojska Polskiego 2 będą obecne tylko osoby debatujące, bez widowni.

 

– Akcje społeczne, zbiórki, wydarzenia w szkole i poza nią były codziennością wielu uczniów i uczennic, nauczycielek i nauczycieli. Pandemia i reżim sanitarny wykluczyły wiele możliwości działania młodych ludzi, którzy chcą być aktywni. Razem z przedstawicielami różnych społeczności szkolnych z regionu porozmawiamy o znaczeniu wolontariatu i poszukamy dróg realizacji wolontariatu szkolnego – informują organizatorzy wydarzenia.

Debata jest organizowana w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego w Polsce - Korpus Solidarności i będzie ona transmitowana na żywo w internecie, na fanpage'u Stowarzyszenia POLITES na Facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszeniePOLITES

 

Stowarzyszenie POLITES powstało w 2002 roku, a swą nazwę zaczerpnęło od greckiego słowa „polites”, które można tłumaczyć jako „obywatel”. Jego misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez popularyzowanie idei wolontariatu, edukację pozaformalną oraz stwarzanie warunków do uczestnictwa w życiu publicznym. Hasłem Stowarzyszenia jest: „aktywni żyją ciekawiej! My ciekawie robimy wiele rzeczy!”

Stowarzyszenie zaprasza do współpracy wszystkich, którzy nie zgadzają się ze słowami Kubusia Fatalisty, że „trzy czwarte życia trawi się na chceniu bez uczynków” i chcieliby swoje chęci przekładać na konkretne działania.

– Wciąż zamierzamy się rozwijać i szukamy ludzi z własnym spojrzeniem i pomysłami na to, co można zmieniać wokół nas – zapewniają członkowie stowarzyszenia.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję