imprezy cykliczne inne

Darmowe zwiedzanie Filharmonii

foto: R. Kurzaj / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 25.08.2017
O której godzinie?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to nie tylko miejsce doskonałej muzyki. To także piękny budynek doceniony w wielu konkursach architektonicznych i zdobywca prestiżowej nagrody Mies van der Rohe. Z okazji finału regat The Tall Ships Races ten niezwykły gmach turyści i mieszkańcy będą mogli zwiedzić zupełnie za darmo. Uczestnicy wycieczek zobaczą między innymi, sławną na cały świat, złotą salę symfoniczną.
Podczas finału regat The Tall Ships Races 2017 filharmonię będzie można bezpłatnie zwiedzać w następujących terminach:
  • 3 sierpnia, godz. 15.00
  • 4 sierpnia, godz. 11.00 oraz 15.00
  • 5 sierpnia, godz. 11.00 oraz 15.00
  • 7 sierpnia, godz. 11.00 oraz 15.00
  • 8 sierpnia, godz. 11.00 oraz 15.00
Każda wycieczka potrwa około 30 minut i rozpocznie się w holu głównym. Następnie zwiedzający pójdą zobaczyć salę kameralną, galerię Poziom 4., a cały spacer zakończy się w złotej sali symfonicznej. W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Liczniejsze grupy zorganizowane (wycieczki) proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu +48 91 430 95 54.

W galerii Poziom 4. będzie można zobaczyć wystawę I Biennale Plakatu Ekologicznego "Ochrona Ssaków Morskich". Prace, których autorami są studenci Akademii Sztuki w Szczecinie, zwracają uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia środowiska morskiego.

Po finale TSR wycieczki będą odbywać się od wtorku do piątku o godz. 15.00 do 25 sierpnia. Gmach Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie mieści się przy ul. Małopolskiej 48.
Komentarze
~Dana
03.08.2017 15:25

Byłam na prezentacji Filharmonii, było dużo zainteresowanych osób. Mimo tłumu, prowadząca Pani poradziła sobie z indywidualnymi odpowiedziami na nasze dociekliwe pytania. Wyjątkowa atmosfera, piękne wnętrza jest czym się pochwalić, nawet przed turystami z Europy. Koncerty są wyjątkowe, repertuar na wysokim poziomie. Polecam, piękna wycieczka i jeszcze raz tam się udam, zabiorę znajomych i wnuczka.

~Grupa GALERIS
05.08.2017 16:50

Wygląd filharmonii jest przepiękny. Z zewnątrz noca robi niesamowite wrażenie. Zielone i niebieskie barwy Szczecina na białym tle bez żadnego zbędnego napisu na elewacji zdradzają w jakim mieście jesteś. Pozdrawiamy grafików i projektantów, tworzących ten obiekt. Grupa GALERIS pozdrawia!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję