koncerty

"Dąbczak – jesteśmy z Tobą". Charytatywny koncert na rzecz szczecińskiego piłkarza

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 29.06.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już w najbliższą sobotę, 29 czerwca, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez przyjaciół Pawła Dąbrowskiego oraz Stowarzyszenie Progressum. Podczas wydarzenia zbierane będą środki na zakup protezy i rehabilitację piłkarza, który kilka tygodni temu uległ tragicznemu wypadkowi w miejscu pracy. Podczas wydarzenia obędą się liczne licytacje i wystąpią znani artyści, tacy jak: Damian Ukeje czy Angelika Anozie. Zapraszamy wszystkich od godziny 17.00!

 

Młodego, szczecińskiego piłkarza dopadła wielka tragedia. Podczas pracy uległ wypadkowi, który prawie zakończył się tragicznie. Paweł „Dąbczak” Dąbrowski stracił nogę, co dla piłkarza jest wielką tragedią, ale jak mówi jego rodzina, walczy o normalne życie i nie zamierza się poddawać. Już 29 czerwca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się koncert „Dąbczak – jesteśmy z Tobą”, organizowany przez jego najbliższych przyjaciół.

Podczas wydarzenia odbędą się licytacje i zbiórka, która wesprze mężczyznę w zakupie protezy nogi. Pomysłodawcą koncertu jest Kasia Adrianna Wypchło i Grzegorz Szymański – Animator Sportu.     

Paweł Dąbrowski jest piłkarzem, który zaczynał przygodę ze sportem w Pogoni Szczecin. Przez większość swojej kariery grał w drużynach z niższych lig m.in. GKS-ie Mierzyn, gdzie rozegrał najwięcej spotkań. Później przerzucił się na futsal. Był zawodnikiem Pogoni 04 Szczecin, a nawet zadebiutował w reprezentacji Polski. Swoją karierę rozpoczynał wspólnie z Kamilem Grosickim, który po wypadku zadedykował mu jedną ze swoich bramek w reprezentacji Polski. 23 maja cały świat Pawła się zawalił, uległ poważnemu wypadkowi w miejscu pracy. Zamontowana na dźwigu lina nie wytrzymała obciążenia i tona metalu runęła prosto na 38-latka. Dąbrowski doznał poważnych obrażeń głowy, miednicy oraz nogi. Niestety, w szpitalu lekarze musieli byłemu reprezentantowi Polski amputować nogę. Mężczyzna mimo wielkiej tragedii nie stracił pogody ducha, jak mówi, gdyby „nie odskoczył” w ostatniej chwili, to prawdopodobnie wypadek skończyłby się tragicznie.

Przyjaciele piłkarza od razu pospieszyli z pomocą. W Internecie zorganizowano zbiórkę. Koncert charytatywny jest kolejnym elementem wsparcia dla Pawła i jego rodziny:

– O wypadku dowiedziałem się od absolwentki szkoły, która jest koleżanką żony Pawła. Zwróciła się do mnie w tych dramatycznych okolicznościach, żeby pomóc chłopakowi, organizując koncert i licytacje. Będąc często inicjatorem takich wydarzeń dla chorych dzieci i dorosłych zgodziłem się natychmiast. Telefon do Moniki Dyker-Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum i sala na 29.06 w Starej Rzeźni załatwiona. Przez dwa tygodnie, razem ze współorganizatorem Kasią Wypchło, załatwiliśmy zespoły i wokalistów na koncert oraz vouchery i przedmioty na licytację. Empatia sprawia, że chęć pomagania potrzebującym jest olbrzymia. Karma wraca. Wielu sponsorów otworzyło swe serce – mówi społecznik, aktywista i nauczyciel sportowy Grzegorz Szymański.   

– To jest wstrząsająca historia człowieka, którego pasją jest sport, a w jednej chwili jego życie zmienia się diametralnie. Będziemy działać i pomagać. Dziękuję wszystkim artystom, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie. Myślę, że dla wielu osób nasz koncert będzie zaskoczeniem, bo niespodzianek przygotowaliśmy sporo. Koncert zaczynamy o 17.30 – mówi Monika Dyker-Woźniak.

29 czerwca zagrają dla Pawła: Damian Ukeje, Angelika Anozie, Agnieszka Bukowska, 2ManArmy oraz STAN GER.

Serdecznie zapraszamy, by 29 czerwca być z nami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia!

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję