koncerty

Czwartkowe Wieczory Chóralne. Koncert na dziedzińcu

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 16.05.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Koncert Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod dyrekcją Ryszarda Handke.

Czwartkowe Wieczory Chóralne to cykl koncertów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem szczecińskich melomanów. Stwarzają okazję do prezentacji najlepszych zespołów chóralnych nie tylko z regionu Pomorza Zachodniego. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie gościł już znakomite chóry szczecińskie, polskie i zagraniczne, wykonujące arcydzieła światowej chóralistyki.

Chór Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Chór PUM) powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy Jana Seidla, muzyka Państwowej Filharmonii w Szczecinie i pod jego dyrekcją przez kolejne 10 lat koncertował wielokrotnie w kraju i za granicą. Uczestniczył w festiwalach m. in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Czechosłowacji, Bułgarii. W latach 1980 – 1981 chórem kierował Ryszard Cybulski. Następnie kierownictwo artystyczne objął Ryszard Handke, który prowadzi ten zespół do dziś. Pod jego dyrekcją Chór PUM koncertował w wielu krajach świata, uczestniczył w licznych festiwalach i konkursach, m. in. takich jak: Legnica Cantat, Festiwal Muzyki Religijnej w Rumii, Academia Cantat, Festiwal Barbórkowy we Wrocławiu, MFPCh w Międzyzdrojach, Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Festiwal w Barcelonie, Cantonigros – Hiszpania, Autum – Francja, Festival Estival de Paris – Francja, Oscarshamn – Szwecja, Trenczanskie Teplice – Słowacja, Eurotreff Ulm – Niemcy.


Czwartkowe Wieczory Chóralne

16.05.2019 (czwartek), godz. 18.00

Dziedziniec Menniczy

wstęp wolny

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję