film

Czwartki z dobrym filmem | Tootsie

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 25.11.2021
O której godzinie?
17:30
Za ile?
5/10 zł
Opis wydarzenia
Październik i listopad w kinie Klubu Delta to spotkanie z mocnymi osobowościami. Wśród wybranych filmów całkiem świeże tytuły, jest też coś z klasyki najwyższej próby. Każdy seans połączony jest z wprowadzeniem do obrazu w wykonaniu dziennikarza filmowego i animatora kultury, Krzysztofa Spóra.

 

TOOTSIE

USA 1982, 116’

REŻYSERIA: Sydney Pollack. OBSADA: Dustin Hoffman, Jessica Lange, Teri Garr

 

Ciesząca się ogromnym powodzeniem komedia satyryczna portretująca nowojorskie środowisko ludzi teatru, kina i telewizji, była pomysłem Dustina Hoffmana, pragnącego zadedykować film wszystkim aktorom, których talent nie został doceniony. Główny bohater ma świadomość swojego aktorskiego talentu, jednak nie potrafi utrzymać się w zawodzie z powodu swojego trudnego charakteru. Dopiero przebranie za kobietę zmienia jego sytuację i przynosi upragnioną popularność, ale także prawdziwą miłość, której spełnienie zmusza go do zrzucenia maski.

 

JESSICA LANGE OTRZYMAŁA OSCARA ZA ROLĘ DRUGOPLANOWĄ, A SAM FILM DZIESIĘĆ NOMINACJI.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję