film wydarzenie online

Czwartki z dobrym filmem: niezwykła historia braci w filmie „Bracia”

Alfons i Mieczysław Kułakowski, fot. Wojciech Staroń, mat. pras. Klub Delta

Gdzie?
wydarzenie online
Kiedy?
Czwartek, 28.01.2021
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
„Czwartki z dobrym filmem” w Klubie Delta w Dąbiu zapraszają w styczniu i lutym na spotkanie z dobrym polskim kinem dokumentalnym. Kolejnym z polecanych filmów będzie obraz „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia.

 

„Bracia” Wojciecha Staronia to poruszająca historia tytułowych braci – Mieczysława i Alfonsa Kułakowskich, którzy jako małe dzieci zostali wywiezieni na Syberię, skąd uciekli kilkanaście lat później. Po czasie rozłąki spotkali się w Kazachstanie. W wieku osiemdziesięciu lat decydują się na powrót do Polski. Z filmu Staronia o zesłaniu, łagrze i głodzie dowiedzieć się można niewiele. Najważniejsza dla reżysera jest braterska więź.

Na tych, którzy zdecydują się dołączyć, czeka seans w komfortowych warunkach… własnej kanapy, bo ze względu na okres pandemii wprowadzenie w wykonaniu dziennikarza filmowego, autora bloga sporwkinie.blogspot.com i miłośnika kina, Krzysztofa Spóra, będzie można obejrzeć online – na stronie Klubu Delta (klubdelta.pl) i profilu na Facebooku (fb.com/klubdelta).

„Zachęcamy do odtworzenia opowieści o tym filmie przed jego obejrzeniem, bo w ramach wprowadzenia podajemy też linki do platform, na których bezpłatnie zobaczycie polecane przez nas filmy” – dodaje Kinga Rabińska z Klubu Delta. Udział jest bezpłatny. Start wprowadzenia online już w czwartek, 28 stycznia 2021, o godz. 17.00.

 

Opowieści o ludziach w Klubie Delta

Klub Delta w czasach pandemii zaprasza na kolejną serię spotkań z filmem online. Mały przegląd nowych polskich filmów dokumentalnych „Opowieści o ludziach” to cykl czterech polskich filmów dokumentalnych, starannie wybranych przez krytyka filmowego Krzysztofa Spóra. Wszystkie można obejrzeć bezpłatnie w internecie, a przedtem – zapoznać się z wprowadzeniem online, dzięki czemu domowy seans będzie bogatszy.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję