wystawy

Ćwiczenia z pamięci

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Zona Sztuki Aktualnej | pl. Orła Białego 2 | Akademia Sztuki w Szczecinie
Kiedy?
Czwartek, 21.11.2019
O której godzinie?
18:00
Do kiedy?
Czwartek, 12.12.2019
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wystawę "Ćwiczenia z pamięci" w dniach 22 listopada - 12 grudnia można oglądać w Zonie Sztuki Aktualnej Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Wystawa jest wypadkową pleneru artystycznego, który odbył się na Białorusi we wrześniu 2019 roku, w poszukiwaniu śladów rodzinnego domu Romualda Dziemidko - mojego dziadka. Mitycznej krainy znanej z opowieści rodzinnych, której idylliczna historia została przerwana przez II wojnę światową. Odwiedzając tereny dawnego województwa wileńskiego wspólnie z artystami zaproszonymi do projektu odkrywaliśmy elementy nieistniejącego już świata, nie pozostaliśmy jednak obojętni na rzeczywistość współczesnej Białorusi. Poszczególne realizacje w różnorodny sposób dotykają tematu pamięci, który zostaje przetransponowany na język nowych mediów, filmu, a także tkaniny artystycznej. Poznane historie były impulsem do działania, którego rezultat niejednokrotnie może zaskoczyć.

 

Artyści: Anna Maria Brandys, Karolina Grzeszczuk, Emilia Łapko, Uladzimir Pazniak, Tomasz Popakul, Michał Sroka

Kuratorka: Anna Sienkiewicz

 

Otwarcie wystawy: 21.11.2019, czwartek, godzina 18:00

Czas trwania wystawy: 22.11.2019 - 12.12.2019

Miejsce: Zona Sztuki Aktualnej, pl. Orła Białego 2

Wystawa jest częścią projektu realizowanego w ramach stypendium Twórczego Miasta Szczecin oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zona Sztuki Aktualnej jest otwarta od wtorku do soboty w godz. 15:00-19:00.

Wstęp wolny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję