Cartoon Violence (UK), Pomorzanie, Mixmasta Tatowski

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 19.01.2014
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Niedziela, 19.01.2014
Do której godziny?
21:00
Za ile?
w przedsprzedaży 12 zł, w dniu imprezy 15 zł
Opis wydarzenia
19 stycznia 2014 (niedziela), o godzinie 19.00, zapraszamy do klubu Bar Czysty, na deptaku Bogusława X 8 w Szczecinie na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, na którym wystąpi zespół CARTOON VIOLENCE z Wielkiej Brytanii oraz szczeciński zespół POMORZANIE, zaś selekcją nagrań poprzedzającą i wieńczącą występ obu składów zajmie się PP Tatinek, czyli Mixmasta Tatowski.

CARTOON VIOLENCE
2 Tone Ska / Wielka Brytania

Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się zespołów na scenie muzyki ska w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z Walii, a w ich składzie znajdują się między innymi: klawiszowiec i wokalista Chuzz – założyciel 3 Minute Warning, oraz były gitarzysta i wokalista Smoke Like A Fish – Tran. Brzmienie Cartoon Violence to szalenie chwytliwy miks klimatów 2 Tone Ska z wyraźnymi wpływami brytyjskiego popu i stylami indie. Ich piosenki odnoszą się także do klasycznego Brit Popu, czerpiąc w równej mierze z dokonań wykonawców pokroju The Kinks, Madness, Squeeze czy The Hotknives. Energetyczne numery ze świetnymi wokalami plus wspaniałe melodie fortepianowe decydują o unikalnym brzmieniu ska tej kapeli.

Cartoon Violence zadebiutowali w 2008 roku albumem „Whatever Happened To The Likely Lad?” (wydanym w kultowej wytwórni ska Do The Dog Music), otrzymując doskonałe recenzje w prasie i audycjach radiowych na całym świecie. Od premiery zespół intensywnie koncertował w Wielkiej Brytanii, dzieląc scenę między innymi z Toots & The Maytals, Roddy Radiation & The Toasters.

Rok 2013 przyniósł premierę drugiego albumu Cartoon Violence zatytułowanego „Tit For Tat” wydanego w Europie przez Records Rocking, w USA przez Megalith Records, w Australii przez Care Factor Records, jak również w UK ponownie przez Do The Dog.

Wydanie płyty było też przyczynkiem do zorganizowania tournée po Wielkiej Brytanii i Europie, w tym występ na London International Ska Festival. 19 stycznia 2014 (niedziela) rozpoczną także krótką trasę w Polsce. Zagrają w Szczecinie (Bar Czysty), Warszawie i Łodzi, a następnie pojadą do Czech, Austrii, Niemiec i Francji.

POMORZANIE
Rock'n'roll / Polski bigbit / Szczecin

Jest to szczeciński boysband, projekt poboczny muzyków stanowiących sekcję rytmiczną grupy VESPA (www.facebook.com/vespaband). Grają dziki, brudny i nieokiełznany bigbit, składając hołd wszystkim zespołom, które w latach 60. rozpoczynały polską wersję rock'n'rollowej rebelii. W repertuarze zespołu Pomorzanie znalazły się piosenki zapomnianych już nieco grup, które odegrały ważną rolę w kształtowaniu polskiej sceny lat 60.: Dzikusy, Pesymiści, Bardowie, Polanie, Chochoły, Tajfuny. POMORZANIE nie są jednak tylko cover-bandem, w ich secie koncertowym jest też miejsce na autorskie kompozycje. Ale to nie słodkie przeboje studniówkowe Czerwonych Gitar tylko prawdziwy, jazgotliwy bigbit, w rytm którego Wasze matki piszczały ze szczęścia, rwąc garściami włosy z głów.

PP Tatinek, czyli Mixmasta Tatowski, dziennikarz muzyczny i konferansjer, poprowadzi muzyczną selekcję nagrań rocksteady, ska, reggae z Jamajki i pochodnych z całego świata. PP Tatinek znany jest ze swojej pracy dla szczecińskich rozgłośni radiowych (między innymi legendarne Radio ABC), ale także ze współpracy z magazynem muzycznym Garaż wydawanym przez szczecińską wytwórnię Jimmy Jazz Records.

Bilety: przedsprzedaż 12 zł, w dniu koncertu w klubie 15 zł.

Organizatorzy:
Fundacja Upside Art
Bar Czysty

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję