inne

Business for breakfast: Eksperci o Brexicie, czyli spotkanie z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Technopark Pomerania przy ul. Cyfrowej 2-8 (budynek F3 sala Java 2.23)
Kiedy?
Wtorek, 26.03.2019
O której godzinie?
09:30
Do kiedy?
Wtorek, 26.03.2019
Do której godziny?
13:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Przedstawiciele Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej spotkają się w marcu z przedsiębiorcami ze Szczecina i okolic. To pierwsze wydarzenie z cyklu Business for Breakfast, czyli cyklu śniadań biznesowych z międzynarodowymi izbami gospodarczymi i handlowymi, które organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Na pierwszym spotkaniu poruszona zostanie tematyka prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po Brexicie, ryzyka kursowego po 29 marca 2019 r. oraz logistyki z Polski do Wielkiej Brytanii. Udział w spotkaniu daje możliwość wymiany cennej wiedzy i doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów partnerskich i budowania relacji biznesowych, a także rozwoju działalności poprzez ekspansję na rynki zewnętrze.

- Cykl spotkań z przedstawicielami izb handlowych i przemysłowych powstał w odpowiedzi na oczekiwania przedstawicieli szczecińskiego biznesu – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Zależy nam na umożliwianiu bezpośrednich kontaktów przedsiębiorców z ekspertami, którzy realnie mogą ich wesprzeć w działalności i odpowiedzieć na wiele pytań.

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej jest spółką miejską powstałą w 2002 roku z inicjatywy Gminy Miasta Szczecin. Jej celem jest wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich firm na terenie gminy i gmin ościennych. Działalność Agencji obejmuje prowadzenie usług informacyjnych, doradczych, propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności. Zajmuje się aktywną promocją gospodarczą miasta, w tym terenów inwestycyjnych, pełną obsługą inwestorów polegającą na wsparciu i doradztwie w procesie inwestycyjnym. Aktywnie współpracuje także z lokalną administracją, administracją rządową oraz instytucjami wsparcia biznesu w Polsce i za granicą. ARMS wspiera w nawiązywaniu kontaktów partnerskich pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym. W kompetencjach spółki jest także udzielanie korzystnych poręczeń kredytowych i gwarancji bankowych firmom znajdującym się w takiej potrzebie.

Spotkanie odbędzie się dn. 26 marca 2019 roku o g. 9.30 w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 2-8 (budynek F3 sala Java 2.23).

zapisy: a.zielinska@arms-szczecin.eu, tel. 91 333 97 70

Program spotkania:

09:30 - 09:45 Przywitanie gości: Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecina

09:45 - 10:00 Grunt to właściwa lokalizacja, Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej

10:00 - 10:30 Jak zmieni się rzeczywistość prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po 29 marca 2019r.? Perspektywa polityczna i makroekonomiczna, Michael Dembinski, Główny Doradca, Brytyjsko Polska Izba Handlowa

10:30 - 11:10 Jak zmieni się rzeczywistość prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po 29 marca 2019r. z perspektywy brytyjskiej? Wymiana usług i towarów, Sebastian Swałdek, Capital Business Links Ltd Sp.k | DAUMAN BROS. Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych oraz Magdalena Banach, DAUMAN LEGAL| DAUMAN BROS. Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych.

11:10 - 11:30 Przerwa kawowa

11:30 - 12:10 Ryzyko kursowe wobec Brexit, Jakub Łańcucki, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży, Ebury

12:10 - 12:50 Logistyka z Polski do Wielkiej Brytanii. Kwestie celne i organizacja transportów spoza UK, Adam Kolarzyk, NNR GLOBAL LOGISTICS U.K., General Manager

12:50 - 13:30 Czas na dyskusję

13:30 Lunch i networking

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję