koncerty

Bernard Maseli i jego MaBaSo Live!

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 20.05.2017
O której godzinie?
21:00
Za ile?
40 zł
Opis wydarzenia
MaBaSo to najnowszy projekt naszego najlepszego od dwóch dekad wibrafonisty elektrycznego - Bernarda Maseli. Tworzą go kontrabasista oraz basista elektryczny Michał Barański oraz najlepszy słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze, Dano Soltis.
Zbierając doświadczenia w zespołach Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna, Bernard postanowił stworzyć trio, które będzie realizowało jego autorską wizję elektrycznego jazzu. On sam mówi: "od zawsze uważałem, że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu "wolno-szybko, cicho-głośno", że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu".

Takie właśnie jest MaBaSo, w którym od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego "fusion" z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul czy funky, lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu.

W 2013 roku zespół nagrywa pierwszą płytę, która jest zapisem koncertu w katowickim klubie Old Timers Garage pod tytułem "Sunshine of your love". Płyta cieszy się ogromnym powodzeniem, czego wyrazem są towarzyszące jej od samego początku znakomite recenzje: "Panie i Panowie! Płyta "Sunshine of your love" miażdży! Nie słyszałem ich dotąd na żywo, jestem sceptykiem, jeśli chodzi o płyty live, a tej płyty słuchałem przez kilka dni z rzędu! Fusion najczystszej wody: harmonie, melodyjność, improwizacje, brzmienia, time, lekkość, energia, humor!" [Jerzy Szczerbakow, JazzPress, 07.2014/23]

Ten koncert to wydarzenie roku! Nie można go przegapić! Zapraszamy serdecznie. Wstęp: 40 zł.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję