koncerty

Ben van den Dungen Quartet

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 17.07.2018
O której godzinie?
20:00
Za ile?
30 zł w przedsprzedaży; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Koncert jazzowy kwartetu Ben van den Dungen Quartet to wydarzenie, jakie musi znaleźć się w kalendarzu każdego, kto lubi muzykę na wysokim poziomie.

Ben van den Dungen ukończył Royal Academie of Music w Hadze w roku 1988 w klasie saksofonu sopranowego i tenorowego. Jego kariera jako muzyka jazzowego nabrała rozpędu po otrzymaniu NOS Jazz Award w roku 1985. Grał z wieloma zespołami i w sumie zagrał ponad 5500 koncertów w ponad 70 krajach. Miedzy innymi z "Tango Extremo", który publiczność z Elbląga miała już okazję poznać w czasie ich trasy koncertowej w Polsce w roku 2015. W roku 2012 założył własny zespół, czyli Ben van den Dungen Quartet. Do tej pory ukazały się trzy albumy tej formacji: "Ciao City" z roku 2012, "Night At The Club" z roku 2014 oraz najnowszy - "2 sessions" z roku 2017.

Ben van den Dungen Quartet, to wyjątkowa mieszanka bardzo silnych osobowości scenicznych, które tylko jazz może połączyć w jednym projekcie. Artyści pochodzący z różnych końców świata i przestrzeni muzycznych, łączący swój talent tu i teraz. A rezultat to płyta dająca słuchaczowi mieszankę "happy feel" i stuprocentowego jazzu.

Skład kwartetu to:

Ben van den Dungen – saksofony

Miguel Rodriguez – klawisze

Marius Beets – gitara basowa i kontrabas

Gijs Dijkhuizen – perkusja

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję