spektakle i opery

Będzie dobrze, Cohen

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 15.05.2022
O której godzinie?
18:00
Za ile?
30 zł ulgowy, 35 zł normalny
Opis wydarzenia
Zamek zaprasza na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety. Twórczością widzianą nieco inaczej – przez pryzmat i doświadczenie aktora Konrada Pawickiego, dla którego piosenki Cohena są sposobem na opowiedzenie jego intymnego świata.

 

Każdy artysta nosi w sobie bunt. Tworząc - ucieka, tworząc - czemuś się sprzeciwia, tworząc – szuka nowych rzeczywistości odległych od świata, w którym przyszło mu żyć. Z buntu, z niezgody rodzi się sztuka. Twórcy spektaklu, czerpiąc z bogatego źródła piosenek Leonarda Cohena, stworzyli postać dojrzałego mężczyzny, który próbuje przeciwstawić się światu, rusza do boju o lepszą rzeczywistość, ale nie znajduje siły na walkę ani w sztuce, ani w Bogu, ani w miłości do kobiet. Na oczach widzów przechodzi metamorfozę, pokazuje kolejne swoje oblicza, odsłania blizny. Kiedy wszystko zawodzi, pozostaje pytanie: czy to, o co walczył, nie było jedynie utopią i fatamorganą?

 

Występują: Konrad Pawicki, muzycy: Marcin Styborski, Paweł Grzesiuk, Wiktor Szostak

Reżyseria: Daniel Jacewicz

Scenariusz: Justyna Litkowska

Scenografia i wizualizacje: Kinga Dalska

Kierownictwo muzyczne: Marcin Styborski

Tłumaczenie piosenek: Justyna Litkowska, Maciej Zembaty, Konrad Pawicki

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję