spotkania

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury w Szczecinie [program 2017]

Radek Szlaga / materiały prasowe

Gdzie?
Empik w Galerii Kaskada
Kiedy?
Piątek, 19.05.2017
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Między 15 a 21 maja szczecińskich miłośników literatury czeka mnóstwo wyjątkowych wrażeń. Znamy już cały program wydarzenia, które wypełni tych kilka majowych dni w kalendarzach fanów książek. Z okazji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury z czytelnikami w Szczecinie spotkają się: Łukasz Orbitowski, Magdalena Witkiewicz, Jonathan Carroll i Wojciech Kuczok. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Kaskada.
Laureat Paszportu Polityki i nagrody Nike, Wojciech Kuczok przyjedzie na festiwal z okazji premiery powieści kryminalnej „Czarna”. Fani literatury Jonathana Carrolla będą mieli okazję porozmawiać z autorem o najnowszej powieści „Kolacja dla wrony”. Gościem festiwalu będzie także Łukasz Orbitowski, twórca momentami piekielnie dowcipnych, momentami krzepiących, ale zawsze niezmiennie mądrych felietonów „Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego”. Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja, może wpłynąć na całe życie, o czym właśnie jest książka „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników Apostrofu czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Szczecinem festiwal zawita do Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

PROGRAM FESTIWALU:
Empik, SZCZECIN – KASKADA:

poniedziałek, 15.05
18:00
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim wokół książki „Rzeczy utracone”

wtorek, 16.05
18:00
Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz wokół książki „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

środa, 17.05
18:00
Spotkanie z Jonathanem Carrollem wokół książki „Kolacja dla wrony”

piątek, 19.05
18:00
Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem wokół książki „Czarna”

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin
Organizator: Empik
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję