koncerty

Apostolis Anthimos Miniatures. Akustyczeń 2018

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 13.01.2018
O której godzinie?
21:00
Za ile?
40 pln normalne / 30 pln szkolne i studenckie; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Jednym z wydarzeń zamykających dziesiąty Akustyczeń Festiwal będzie koncert wyjątkowy. 13 stycznia w Teatrze Kana wystąpi Apostolis Anthimos Miniatures.
Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. „Miniatures" to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt 'Theatro', 'Back to the North', 'Days we can't forget' i w końcu 'Miniatures'. Nie brakuje także nowych kompozycji.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

„Apostolis Anthimos Miniatures"
to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove'm oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M". Dla koneserów i nowicjuszy.

Kwartet:
Gitara i perkusja: Apostolis Anthimos
Gitara basowa: Robert Szewczuga
Klawisze: Piotr Matusik
Saksofon: Olaf Węgier

Organizator i Mecenat Edycji X festiwalu Akustyczeń: Podparty Produkcja, Gmina Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński. Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu Akustyczeń tutaj
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję