Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2018 właśnie przeszedł do historii. Zwycięzcą (i to podwójnym!) jedenastej edycji festiwalu została firma Pyrotex Fireworx z Anglii.

Przez dwa wieczory niebo nad Szczecinem rozświetlały tysiące barwnych sztucznych ogni. Laureatami Nagrody Publiczności, wybranymi w SMS-owym głosowaniu, została firma Pyrotex Fireworx z Anglii.

Tę samą reprezentację doceniło jury. Zwycięzcy, w ocenie jurorów, wyróżniali się synchronizacją pokazu z muzyką i efektowną grą kolorem.

Drugie miejsce zajęła ekipa z Filipin Platinum Fireworks, a trzecia lokata przypadła firmie z Pyro Events - Temexson Team z Rumunii.

Wisienką na torcie był pokaz dodatkowy pokaz gospodarza festiwalu firmy SUREX z Bielska-Białej. Każdy z pokazów zapierał dech w piersiach i został nagrodzony gromkimi brawami widzów zgromadzonych na Wałach Chrobrego i Łasztowni.

Jak co roku poza pokazami kolorowych fajerwerków nad Odrą na mieszkańców i turystów czekało mnóstwo atrakcji. Mowa m.in. o zmaganiach strażaków w zawodach Firgefighter Combat Challenge, festiwalu muzycznym Szczecin Music Live, regatach Baltic Polonez Cup Race, widowiskowym Water Show oraz pełnej barw imprezie Splash of Colors.

Jak informuje biuro prasowe Pyromagic, w sobotę, drugiego dnia festiwalu, przez teren imprezy przewinęło się 240 tys. osób. W kulminacyjnym momencie, a więc podczas pokazów pirotechnicznych, obecnych było ok. 190 tys. widzów.