Właśnie poznaliśmy nazwisko pierwszej muzycznej gwiazdy, która uświetni przyszłoroczny finał The Tall Ships Races. 5 sierpnia w Szczecinie wystąpi Andrea Bocelli.

Andrea Bocelli  to popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki. Wystąpi w Polsce w ramach imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia, na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Jak zapowiadają organizatorzy, ze względu na miejsce i charakter imprezy będzie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Europie. To ma być nie tylko koncert, ale wielkie show. 

Ten ponadczasowy artysta, którego charyzma oraz niepowtarzalny głos urzekły miliony ludzi na całym świecie, z całą pewnością zadba o wspaniałą muzyczną atmosferę podczas finału regat. Jestem przekonany, że każdy – niezależnie od wieku – będzie się świetnie bawił pod sceną na Wałach Chrobrego – mówi Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

Andrea Bocelli to popularny włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, czy „Nessun dorma”.

Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Andrea Bocelli znany jest z niezwykłych koncertów w trakcie których oczarowuje publiczność imponującą skalą głosu i wyjątkową osobowością. W latach 1995 - 2016 tenor wystąpił na żywo ponad 400 razy, dając średnio zaledwie kilkanaście koncertów rocznie. Dlatego też każdy występ artysty przed publicznością na żywo to niezwykle prestiżowe wydarzenie muzyczne. Do najważniejszych występów scenicznych w karierze tenora należały: występ podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo (1994), koncert wraz z Sarah Brightman w amerykańskim Liberty State Park (2002), występ w trakcie 71. ceremonii wręczenia Oscarów (1999) oraz koncert przed finałem piłkarskiej Ligii Mistrzów (2016). W 2010 roku Andrea Bocelli zaśpiewał też na koncercie podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA. W duecie ze słynnym włoskim tenorem zaprezentował się wówczas kanadyjski wokalista rockowy Bryan Adams i południowoafrykańska sopranistka Pretty Yende. Tenor wydał dotychczas piętnaście albumów studyjnych, w tym kilka kompletnych oper. Zdecydowana większość z nich cieszy się zarówno w naszym kraju, jak i na świecie statusem Złotej Płyty. Ogromnym sukcesem okazały się zwłaszcza ostatnie wydawnictwa. Tak było między innymi w przypadku albumu "Passione" wydanego w 2013 roku, który zawiera kolekcję śródziemnomorskich utworów miłosnych, nagranych przez Bocellego w duetach m.in. z Jennifer Lopez oraz Nelly Furtado.

Andrea Bocelli wystąpi w Szczecinie 5 sierpnia 2017 roku. Jak zapowiedziano na dzisiejszej konferencji prasowej, koncert artysty będzie bezpłatny i dostępny dla wszystkich (telebimy z nagłośnieniem mają stanąć również na Łasztowni), ale przewidziano również specjalną strefę z miejscami siedzącymi, w której będą obowiązywały bilety. Planowanych jest około 2 tys. miejsc siedzących, które mają kosztować 350 - 450 zł. Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się w środę, 5 października 2016 roku, o godzinie 10:00. Bilety będzie można nabywać za pośrednictwem strony: prestigemjm.com, a także eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Kolejne gwiazdy, które wystąpią podczas finału The Tall Ships Race 2017 w Szczecinie będą ogłaszane na kolejnych konferencjach prasowych.

Będzie to już trzeci finał The Tall Ships Races w naszym mieście. Żeglarskie święto potrwa kilka dni – od 5 do 8 sierpnia 2017 roku.

Regaty The Tall Ships Races 2017 rozpoczną się w szwedzkim Halmstad, z którego żaglowce wystartują 3 lipca. Pierwszy etap rejsu zakończy się w Finlandii w porcie Kotka. Od 13 do 16 lipca załogi będą tam odpoczywać, a następnie wyruszą w podróż do fińskiego portu Tutku. Stamtąd w dalszy rejs popłyną 23 lipca, a kolejnym przystankiem będzie litewska Kłajpeda. 1 sierpnia 2017 roku rozpocznie się ostatni etap regat – z Kłajpedy do Szczecina. 

Szczecin już dwa razy był gospodarzem finału The Tall Ships Races - w 2007 i 2013 roku. Podczas ostatniej imprezy przypłynęło do nas 91 jednostek z 16 krajów. Wg szacunków teren imprezy odwiedziło ponad 2 mln osób.