Z początkiem lutego wystartuje druga edycja na „Gorące Punkty Miasta”, czyli miejsca szczególnie atrakcyjne i polecane przez samych mieszkańców.

To szczecinianie i turyści odwiedzający miasto wskażą „gorące punkty”, czyli miejsca, które trzeba w Szczecinie odwiedzić koniecznie. Będą mogli wybrać zarówno dobrze znane z przewodników zabytki, muzea, fontanny, pomniki jak i bardziej przyziemne atrakcje, takie jak szeroko pojęta gastronomia, lokale rozrywkowe czy sportowe, a nawet… galerie handlowe! Każde z tych miejsc może być bowiem atrakcją!

Taka jest właśnie idea tego plebiscytu, organizowanego przez Fundację Hot-Point, aby przy okazji głosowania pokazywać nie tylko wszystkim dobrze znane miejsca, ale też miejsca jeszcze przez mieszkańców nieodkryte. Druga edycja plebiscytu zweryfikuje również upodobania szczecinian co do poszczególnych atrakcji.

O tytuł „Gorącego Punktu Miasta” walczyć będzie ponad 600 obiektów w 21 kategoriach. Głosowanie trwać będzie od lutego do końca maja na stronie www.hot-point.pl. Od tego roku tytuł „Gorącego Punktu Miasta” przyznawany będzie również ciekawym wydarzeniom rozrywkowym, kulturalnym czy artystycznym odbywającym się w ciągu całego roku w mieście. Fundacja Hot-Point, na przekór wielu malkontentom, chce w ten sposób pokazać, że Szczecin jest miastem „żywym”, w którym zawsze coś się dzieje i każdego miesiąca odbywa się wiele ciekawych inicjatyw, koncertów i innego rodzaju wydarzeń, na które warto pójść.

Plebiscyt Hot-Point został objęty Mecenatem Miasta Szczecin, patronatem medialnym imprezę objął portal www.wszczecinie.pl