Ryanair na okres zimowy rezygnuje z niektórych połączeń ze Szczecina. Od 4 listopada nie będzie sobotnich lotów do Warszawy i z Warszawy. Mniej samolotów tego przewoźnika wystartuje również w kierunku Londynu. A planowane od 31 października połączenie z Edynburgiem w ogóle wypadło z zimowego grafiku.

Obecnie samoloty Ryanair latają ze Szczecina do Warszawy (i w drugą stronę) codziennie. Zmiany planowane są od 4 listopada. Wtedy znikną sobotnie rotacje (połączenia w obie strony). Przewoźnik zapowiada, że zostaną one przywrócone 31 marca.

Zredukowana zostanie także liczba lotów na lotnisko Londyn Stansted. Od 2 listopada Ryanair nie będzie ich obsługiwał w czwartki i soboty. Wyjątkiem jest okres świąteczny, gdy na chwilę wrócą czwartkowe loty (21 i 28 grudnia oraz 4 stycznia). Na stałe połączenia w czwartek i sobotę mają wrócić do grafiku 29 marca. To nie pierwszy raz gdy irlandzki przewoźnik zmniejsza liczbę „zimowych” lotów ze Szczecina do Londynu.

31 października w ofercie Ryanair miały ponownie pojawić się loty ze Szczecina do Edynburga. Wcześniej ta trasa obsługiwana była już przez tego przewoźnika w sezonie letnim w 2012 i 2013 roku. Okazuje się jednak, że samoloty do Szkocji nie będą startować z Goleniowa. Połączenie zostało zawieszone i zniknęło z zimowego rozkładu. Widnieje natomiast w planie lotów od 27 marca (we wtorki i soboty).

Ryanair w ostatnich dniach odwołał blisko 18 tysięcy lotów. W sezonie zimowym zawiesi aż 34 trasy, w tym 7 z Polski. Powodem są błędy w planowaniu pracy. Piloci muszą brać wymagane prawem zaległe urlopy i jest ich zbyt mało, by obsłużyć wszystkie połączenia.