Zaprojektowany przez znanych i cenionych projektantów "zielony trójkąt" już niebawem może powstać w centrum Szczecina. W miejscu tym mają się odbywać projekcje filmów, koncerty, ale i wszelkie inne inicjatywy podejmowane przez mieszkańców. Będzie to przestrzeń otwarta, z której korzystać będą mogli wszyscy zainteresowani. Od czego zależy realizacja inwestycji? Od zaangażowania mieszkańców!

Konkurs, który zmienia przestrzeń dookoła nas. Do wzięcia milion złotych!

Jeżeli Szczecin w ogólnopolskim głosowaniu zajmie miejsce w pierwszej trójce, w al. Wojska Polskiego, a dokładniej w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury powstanie instalacja stworzona przez słynnych projektantów Filipa Springera i Jakuba Szczęsnego. "Przestrzeń trójkątna" składać się będzie ze stalowej konstrukcji z tekstylnymi ściankami i zadaszeniami oraz tzw. "zielonej wieży". Wokół wieży, na nylonowych linach będą się piąć rośliny, dające cień. Na miejscu będą się mogły odbywać zarówno warsztaty, jak i np. pokazy multimedialne oraz wszystko, co zaplanują sobie organizacje pozarządowe, które będą nadzorować przestrzeń. W Szczecinie jest to Fundacja Kamienica1.

"Chcemy wykorzystać tę przestrzeń do granic możliwości" – oaza zieleni w samym sercu Szczecina

Obecnie teren przy Inkubatorze Kultury to zwykły trawnik. Dzięki programowi LECHSTARTER mógłby się zmienić w otwartą przestrzeń publiczną, która będzie zielonym sercem centrum Szczecina. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w głosowanie w Szczecinie może powstać wyjątkowe miejsce, otwarte dla wszystkich mieszkańców.

- To niebywała szansa, by mieć nowoczesną, zieloną instalację w samym centrum Szczecina. To będzie jednocześnie strefa aktywności i odpoczynku, będziemy organizować pikniki, wystawy, koncerty, wydarzenia sportowe. Chcemy wykorzystać tę przestrzeń do granic możliwości! - mówi Marta Wylegała ze Szczecińskiego Inkubatora Kultury. - Ta przestrzeń będzie tworzona wspólnie z mieszkańcami i każdy będzie mógł z niej na co dzień korzystać. Jesteśmy obecnie na pierwszym miejscu, ale głosowanie nadal trwa – dodaje.

Uwaga Szczecinianie! Każdy może głosować! Mamy czas do 20 maja!

Głosować można codziennie, oddając tylko jeden głos na dwa sposoby:

  • Na stronie programu www.lechstarter.pl wchodząc w zakładkę ‘Głosowanie’, a następnie wybierając miasto SZCZECIN. Po wyborze miasta, aby oddać głos, należy podać swój adres mailowy oraz zaznaczyć ‘Recaptche’ (Nie jestem robotem), a następnie kliknąć w link weryfikacyjny, przesłany na podany adres mailowy.
  • Za pomocą aplikacji na fanpage'u marki Lech, wybierając z listy miasto SZCZECIN i klikając GŁOSUJ.

Możecie również stworzyć swoje własne, autorskie i niebywałe Centrum Głosowania lub skorzystać z któregoś z pomysłu:

  • Pobierzcie plakat oraz ulotkę akcji #startujeMYgłosujeMY, dodajcie logo Waszej organizacji/placówki, informujcie innych o dwóch sposobach głosowania i codziennie aktualizujcie informację o wynikach głosownia.
  • Stwórzcie własne wydarzenie/happening/spotkanie, informując o akcji #startujeMYgłosujeMY i o tym w jaki sposób inni mogą się do niej dołączyć.

Głosowanie trwa tylko do 20 maja do godziny 14.00!