W poniedziałek (26 września) wieczorem rozpocznie się wymiana nawierzchni w al. Wojska Polskiego, na odcinku od pl. Szarych Szeregów w kierunku węzła Łękno. Po pracach przewidzianych na 4 miesiące, wyboje mają zniknąć z całego fragmentu alei Wojska Polskiego od węzła Głębokie do pl. Szarych Szeregów.

 

– W ramach prac planowana jest wymiana nawierzchni bitumicznej jezdni, regulacja istniejącego uzbrojenia podziemnego, ścinanie poboczy gruntowych i odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego jezdni. Prace brukarskie wykonywane będą w ciągu dnia, część drogowa głównie w nocy i po szczycie komunikacyjnym. Miejscami możliwe będzie ręczne sterowanie ruchem, dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Prace będą prowadzone na pięciu odcinkach, omijając fragmenty wyremontowane niedawno podczas budowy węzłów Łękno i Głębokie:

– od węzła Głębokie do ronda Olszewskiego, dwa kierunki z wyłączeniem jezdni w kierunku ww. ronda od ul. Jarzyńskiego;

– od ul. Unii Lubelskiej do ronda Olszewskiego kierunek Głębokie;

– od ul. Unii Lubelskiej do zakresu przebudowy węzła Łękno w obu kierunkach;

– od węzła Łękno do ul. Piotra Skargi – oba kierunki;

– od ul. Piotra Skargi do placu Szarych Szeregów – oba kierunki.

W poniedziałek wieczorem prace wystartują na odcinku od pl. Szarych Szeregów w kierunku węzła Łękno. Wykonawcą będzie firma Strabag, która za wymianę nawierzchni bitumicznej otrzyma 8,9 mln zł. Na finalizację wszystkich robót przewidziano 120 dni.