Rozebrany zostanie budynek mieszkalny stojący na rogu ul. Monterskiej i ul. Kościelnej. Od dawna stoi on pusty, a jego remont oceniono jako nieopłacalny.

Adres kamienicy to ul. Monterska 2. Stoi tam trzykondygnacyjna kamienica. Poza mieszkaniami, na parterze funkcjonował kiedyś lokal użytkowy. Jak czytamy w projekcie wykonawczym rozbiórki przygotowanym przez firmę MCE PROJECT, nieruchomość jest mocno zniszczona.

„Budynek znajduje się w złym stanie technicznym. Budynek został wyłączony z użytku po czym uległ dużej degradacji spowodowanej złym stanem stolarki oraz izolacji przeciwwilgociowych. Budynek w dużej mierze został też zdewastowany. W związku z brakiem ekonomicznego uzasadnienia przeprowadzenia remontu budynek został przeznaczony do rozbiórki”.

Wyburzone zostaną też budynki gospodarcze na podwórku, a cały teren zostanie uprzątnięty. Wybrany wykonawca będzie też zobowiązany do docieplenia ściany kamienicy przy ul. Kościelnej 53, która dziś przylega do wyburzanego budynku.

Zainteresowane tym zamówieniem firmy mogą składać oferty do 6 marca w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Na przeprowadzenie wszystkich robót będą 4 miesiące.