To ostania okazja, by uzupełnić zapasy smakołyków przed końcem tego roku. W niedzielę, 17 grudnia, zaplanowano ostatnią w tym roku edycję Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Tym razem w świątecznej odsłonie.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w postindustrialnych wnętrzach OFF Mariny na Pomorzanach. Jak zawsze na odwiedzających będzie czekać kilkadziesiąt stoisk z naturalną i ekologiczną żywnością. Bezpośrednio od lokalnych rolników będzie można kupić warzywa i owoce. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w dobrej jakości składniki niezbędne do przygotowania wigilijnych potraw. Nie zabraknie też ekologicznego nabiału, jaj, wędlin, mięs, dżemów i innych przetworów z owoców i warzyw, soków, pieczywa, zdrowych wypieków, miodów, deserów, oliw, przypraw, kaw i herbat. Na miejscu będzie można również nabyć kosmetyki wytwarzane z naturalnych olejów i maseł.

Na Bazarze Smakoszy w OFF Marinie nie tylko zrobimy zakupy. To także największy szczeciński targ śniadaniowy, na którym spróbujemy przysmaków oraz słodkości przygotowanych przez lokalnych gastronomików. A wszystko w towarzystwie klimatycznej muzyki. To idealna okazja, by odpocząć i oderwać się od choć trochę od przedświątecznych przygotowań.

Na odwiedzających będzie też czekać bezpłatny punkt wymiany książek. Swoją obecność potwierdziła również Jadłodzielnia, która w pełni społecznie zbiera żywność (ale nie tylko, bo właściwie wszystko, co może się przydać) i na początku tygodnia przekazuje ją potrzebującym. 

Ostatnia tegoroczna edycja bazaru rozpocznie się 17 grudnia o godz. 10:00 i potrwa do godz. 16:00. Wstęp jak zawsze bezpłatny.

Po świąteczno-noworocznej przerwie Szczeciński Bazar Smakoszy będzie gościł w OFF Marinie co niedzielę.