Gra miejska, ciekawe warsztaty dla dzieci, tort, konkursy z nagrodami. 15 sierpnia w samo południe rozpocznie się drugi „Śródmiejski piknik sąsiedzki”. Tym razem jego miejscem i tematem będzie aleja Wojska Polskiego.

Czwartkowy piknik (15 sierpnia) odbędzie się na skwerze przy al. Wojska Polskiego 42, w pobliżu Pizzerii Piccolo – w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się „ściana płaczu”. Start o 12:00.

– Ponownie zapraszamy mieszkańców śródmiejskich osiedli, ale też dalszych sąsiadów, czy miłośników Śródmieścia – informują organizatorzy. Okazją do wspólnego świętowania będzie tym razem Święto Wojska Polskiego, które stanowi punkt wyjścia do swoistego święta ulicy. Dlatego też w programie nie zabraknie tortu, wspólnego odśpiewania „Sto lat”, czy zbierania życzeń dla alei i całego Śródmieścia.

Podczas imprezy przewidziane są atrakcje i aktywności dla mieszkańców w różnym wieku. Będzie okazja do wzięcia udziału w miejskich warsztatach (np. konstruowania papierowych pojazdów), gry miejskiej „Szlakiem al. Wojska Polskiego”, czy losowaniu upominków. Będzie też można podpytać o plany związane z rewitalizacją tej części miasta, m.in. zobaczyć zwycięski projekt przebudowy alei Wojska Polskiego, czy obejrzeć koncepcje zagospodarowania pięciu śródmiejskich kwartałów.

Piknik odbędzie się w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami pikniku są Utila sp. z o.o. i Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI. Piknik realizowany w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

W PROGRAMIE:

- 12:00-16:00 Warsztaty dla dzieci

- Odkrywamy niesamowite historie ze Śródmieściakiem

- Budujemy pojazdy od jazdy

- Robimy własną odznakę Młodego Śródmieściaka

- Do warsztatów można dołączyć w każdej chwili!

- 13:00 Gra miejska „Szlakiem al. Wojska Polskiego"

Rejestracja w dniu wydarzenia w godzinach: 12:00-13:00 przy stoisku rewitalizacyjnym

- Wspólne świętowanie urodzin al. Wojska Polskiego

- Wspólne odśpiewanie „Sto lat" (16:00)

- Urodzinowy Tort (16:00)

- Zbieranie życzeń dla al. Wojska Polskiego na przyniesionych pocztówkach

- Wystawa „Dzień (na) Wojska Polskiego"

Zachęcamy do przyniesienia własnych zdjęć i pocztówek! Czekają upominki

- Losowanie upominków

Pocztą zostały do mieszkańców obszaru rewitalizacji wysłane pocztówki z zaproszeniem do wzięcia udziału w Pikniku. Każda osoba, która na odwrocie pocztówki wypisze życzenia dla Śródmieścia i przekaże ją prowadzącym stoisko rewitalizacyjnym weźmie udział w losowaniu nagród.

- Stoisko rewitalizacyjne

Jeśli chcesz dowiedzieć, co zmieni się w najbliższym czasie w Twojej okolicy, jakie są plany na zagospodarowanie wnętrz kwartałów nr 8, 9, 25, 38, 39, na czym będzie polegała przebudowa alei Wojska Polskiego – odwiedź nasz punkt rewitalizacyjny dostępny podczas trwania całego Pikniku.

Ponadto:

- Konkursy z nagrodami

- Drobny poczęstunek

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/368385123852371/