To prawdziwa gratka dla fanów złocistego trunku. Już we wtorkowy wieczór (24 września) można wziąć udział w jednym z dwóch zaplanowanych spacerów z przewodnikiem szlakiem piwnego Szczecina. Wycieczce będzie towarzyszyć degustacja piwa w odwiedzanych browarach. Liczba miejsc jest ograniczona!

Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak złocisty trunek potrafił wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem, w jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa będzie można poznać podczas spaceru szlakiem „Pivnego Szczecina”.

Jesienne wycieczki zaplanowano we wtorek, 24 września oraz piątek, 18 października. Każda rozpocznie się o godz. 18.00. Październikowy spacer będzie towarzyszył odbywającemu się w Alei Kwiatowej Oktoberfestowi, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Wycieczki potrwają około 3 godzin i będą połączone z degustacją złocistego trunku w odwiedzanych browarach. Poprowadzi je szczeciński przewodnik Tomasz Wieczorek. Udział w spacerze kosztuje 59 zł, w cenie wliczone są pamiątkowe pokale degustacyjne. Bilety na spacery można nabyć w szklanym pawilonie Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej. Na miejscu można też kupić same szczecińskie pokale – nowość w ofercie CIT – których cena wynosi 19 zł.