Był już mikołajkowy i walentynkowy, a w najbliższą sobotę na szczecińskie tory wyjedzie tramwaj w stylu skandynawskim. Jego pomysłodawcy nie zdradzają, jak będzie wyglądał, ale przejażdżki będą bezpłatne.

Tramwaj wyjedzie na szczecińskie ulice z okazji Dni Skandynawskich, które we wtorek rozpoczęły się w naszym mieście. Historyczny skład typu N będzie kursował w sobotę (18 maja) w godz. 12:00-15:00 na trasie: pętla Potulicka – Brama Portowa – pl. Kościuszki – al. Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów -  pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – (Jarmark Skandynawski) - pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Pętla Potulicka.

- Do pojazdu będzie można wsiąść na każdym przystanku pośrednim i wybrać się w wyjątkową podróż bez biletu! - zachęca Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Tramwaj zrobi 3 okrążenia i będzie startował o godzinie 12:00, 13:00 i 14:00 z pętli przy ulicy Potulickiej.

„Skandynawskim” tramwajem będzie można dojechać m.in. na Jarmark Skandynawski, który w sobotę i niedzielę będzie odbywał się w Alei Kwiatowej. O szczegółach tego wydarzenia pisaliśmy tutaj