Wszystko w związku z weekendowym Festiwalem Sztucznych Ogni Pyromagic. Pierwsze utrudnienia będą czekały na kierowców już od czwartkowego południa.

Tegoroczny festiwal fajerwerków odbędzie się w Szczecinie 10 i 11 sierpnia. O tym, co się będzie działo, kto i o której wystąpi przeczytacie w naszym artykule „Imponujący program Pyromagic 2018 w Szczecinie. Będzie mnóstwo atrakcji!”.

Oczywiście tak duża impreza nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu i zmian w komunikacji miejskiej. Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona już w najbliższy czwartek, 9 sierpnia, od godz. 12:00.

Od czwartkowego południa zamknięte dla ruchu ogólnego zostaną ulice:

 • Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek Most Długi).;

 • Trasa Zamkowa – umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od strony pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego.


Więcej zamkniętych ulic od piątku

W piątek, 10 sierpnia, w godz. 06.00-9.00 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna w kierunku ul. Kapitańskiej.

Od piątku z ruchu wyłączone zostaną:

 • ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,

 • ul. Małopolska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,

 • ul. Admiralska – całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,

 • ul. Wały Chrobrego – całkowite zamknięcie,

 • ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

 • ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

 • ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

 • ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,

 •  ul. Kapitańska - wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki),

 • ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską. Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej,

 • zamknięcie zjazdu z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej 10-12 sierpnia w godz. 17:00 - 03:00,

 • zamknięcie ul. Panieńskiej od ul. Kuśnierskiej 10-12 sierpnia w godz. 17:00 - 03:00,
 • zamknięcie ul. Wendy od 10 sierpnia br. od godz. 17:00 do 12 sierpnia br. (niedziela) do godz. 05:00,

 • opcjonalnie zamknięcie ul. Celnej w dniu 10 i 11 sierpnia br. w godzinach 21:00-01:00.

Od piątku do niedzieli (10-12 sierpnia) w godzinach 09:00-03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej. Na czas pokazów sztucznych ogni w dniu 10 i 11 sierpnia uniemożliwiony będzie wjazd na Trasę Zamkową.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 13 sierpnia (poniedziałek) o godz. 5.00. Przepustki dla mieszkańców i pracowników firm znajdujących się przy ww. ulicach będą do odebrania wyłącznie do 10 sierpnia w biurze Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia, przy ul. Wendy 8, w godz. 8:00-18:00.

Również w najbliższy piątek, 10 sierpnia, o godz. 22:00 nastąpi wprowadzenie kolejnego etapu remontu Trasy Zamkowej. Dla kierowców dostępny będzie wyłącznie jeden (środkowy) pas ruchu. Jak informuje ZDiTM, taki stan rzeczy obowiązywać będzie do 20 sierpnia (poniedziałku) do godz. 06:00.

Od czwartku zmiany w komunikacji miejskiej

9 sierpnia wprowadzone zostaną także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Do poniedziałku (13 sierpnia) do godz. 04:30 zawieszona zostanie linia tramwajowa nr 6. W jej miejscu pojawi się linia tramwajowa nr 16, która kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Gocławia obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915).

Z kolei linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem:

 • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany przy ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

 • w kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Natomiast linia autobusowa nr 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.

Bilety komunikacji miejskiej w pociągach REGIO

W piątek i sobotę, 10 i 11 sierpnia, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.