Minutę po północy w nocy ze środy na czwartek zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w organizacji ruchu na czas Dni Morza. W pierwszej kolejności zamknięte będą ulice w rejonie Wałów Chrobrego.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na czas Dni Morza_Sail Szczecin 2019 podzielono na dwa etapy. Pierwszych utrudnień należy się spodziewać już w nocy z 12 na 13 czerwca.

Etap I

Minutę po północy w nocy ze środy na czwartek nastąpi całkowite zamknięcie następujących ulic:

- Zbożowej od ul. Spichrzowej i dalej ul. Wendy,

- Jana z Kolna: całkowicie na odcinku od ul. Kapitańskiej do Mostu Długiego (od godz. 9:00 w czwartek, 13 czerwca), a o ograniczonym ruchu od skrzyżowania z ul. Dubois do ul. Kapitańskiej (od godz. 9:00 w czwarte, 13 czerwca),

- Storrady od ul. Kapitańskiej,

- Admiralskiej,

- Komandorskiej,

- Wawelskiej (od ul. Jarowita),

- Wały Chrobrego,

- Szczerbcowej (od ul. Wały Chrobrego do ul. Jarowita),

- Zygmunta Starego (od Wały Chrobrego do Jarowita),

- Małopolskiej od ul. Jarowita.

Objazdy wytyczono Trasą Zamkową oraz ul. Matejki, Malczewskiego, Parkową i Dubois. Ograniczony ruch kołowy obowiązywać będzie w ciągu ul. Kapitańskiej. Postoje TAXI umiejscowione zostaną przy ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego.

Etap II

W piątek, 14 czerwca, wprowadzony zostanie II etap zmian. Od godz. 17:00 z ruchu wyłączone zostaną następujące ulice:

- Celna,

- Władysława IV od ul. Świętego Floriana,

- zjazd z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej (14 i 15 czerwca godz. 17:00 - 03:00),

- Panieńska od ul. Kuśnierskiej (14 i 15 czerwca w godz. 17:00 - 03:00).

Ponadto w dniach 14-16 czerwca (piątek – niedziela) w godzinach 09:00-03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

W piątek, 14 czerwca, w godzinach 6.00-9.00 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna (kierunek ul. Kapitańska).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 5.00.

Przepustki dla mieszkańców

Mieszkańcy ww. ulic otrzymają przepustki, które umożliwią im dojazd do miejsc zamieszkania. Podobnie firmy, które funkcjonują na terenach objętych zmianami w organizacji ruchu. Przepustki można odebrać w Biurze Wydawania Przepustek przy ul. Jana z Kolna w dawnej siedzibie Żeglugi Szczecińskiej do 14 czerwca w godz. 10.00-18.00.