Od wtorku, 3 listopada, ruszają prace związane z przebudową Estakady Pomorskiej. Oznacza to pierwsze utrudnienia dla kierowców poruszających się ul. Gdańską.

 

W nocy z 2 na 3 listopada zmieni się organizacja ruchu na fragmencie ul. Gdańskiej, na wysokości Estakady Pomorskiej. Zamknięty zostanie jeden z trzech pasów ruchu w kierunku centrum.

Wykonawca przebudowy Estakady Pomorskiej – firma Strabag – przejął plac budowy już na początku października. Z rozpoczęciem robót czekano jednak do czasu przywrócenia tramwajów na prawobrzeże (stanie się to faktem od piątku 30 października). Utrudnień nie chciano również wprowadzać przed okresem Wszystkich Świętych, gdy można się spodziewać wzmożonego ruchu.

– Powyższe czynniki mogą mieć wpływ na ustalony wcześniej harmonogram robót i termin końcowy zakończenia prac na inwestycji – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Wcześniej zakładano, że prace potrwają 2 lata. Firma Strabag otrzyma za nie 44,7 mln zł. Estakada Pomorska to fragment ul. Gdańskiej na wysokości elektrowni. Zbudowano ją w 1972 r., puszczając główny ruch górą, nad portowymi bocznicami kolejowymi.

Estakada Pomorska to również jezdnie pomocnicze równoległe do głównej ul. Gdańskiej, które obsługują tereny usytuowane przy basenach portowych (strona północna) oraz obszary przemysłowe i ogrody działkowe położone pomiędzy Estakadą a Rzeką Regaliczką i obszarem linii kolejowych (strona południowa). Też zostaną zmodernizowane w ramach startującej inwestycji.