Wraz z rozwojem epidemii oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie szczecinian, szczeciński Zamek podjął decyzję o zmianie dostępności zbliżających się wydarzeń. Instytucja postawiła na internet.

 

Zamek Książąt Pomorskich wprowadza kolejne obostrzenia. Wystawy będą nieczynne do odwołania, a Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie działać wyłącznie online. Odpowiedzi na pytania można uzyskać drogą mailową lub telefoniczną.

Część wydarzeń, w tym spotkania i prezentacje filmowe, będzie dostępna online na stronie Zamku – www.zamek.szczecin.pl. W środę, 21 października, o 18:00 będzie można obejrzeć dokument „Mateczniki” autorstwa Michała i Pawła Kulików. Opowiada on o pracy nad monografią o Żabnicy znakomitego kulturoznawcy, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu, profesora Bogdana Matławskiego.

Z kolei następnego dnia (czwartek, 22 października) zostanie zaprezentowany film Iwony Gacparskiej. „Siła korzeni jest w nas. Rzecz o Bogdanie Matławskim” przedstawi m.in. miejsca, z którymi profesor był związany i w których współtworzył festiwale muzyki ludowej. Film pozwoli nam spojrzeć na osobowość i działalność profesora przez pryzmat jego życia, marzeń i dążeń, pracy naukowej i miłości do muzyki.

W sobotę, 24 października, od godziny 10:00 dostępny online będzie film „Zegar zamkowy”, krótka opowieść o jednym z najbardziej charakterystycznych zabytkowych elementów Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Październikowy Szczeciński Salon Poezji z Arturem Barcisiem odbędzie się bez udziału publiczności, a całe wydarzenie będzie rejestrowane i wyemitowane później. Materiał zostanie umieszczony na stronie internetowej Zamku w środę, 28 października, o godzinie 18:00. Spotkanie będzie można oglądać tylko do czwartku, 29 października, do godz. 22:00. Aktor zaprezentuje program „Wierszyki pandemiczne i inne okoliczności” składający się z jego własnych tekstów. Artysta znany jest m.in. z filmów Kieślowskiego, jak też wielu popularnych seriali telewizyjnych, takich jak „Miodowe lata” czy „Ranczo”.