Już w najbliższy wtorek będzie można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu i stać się widzem spektaklu tanecznego granego na dworcu kolejowym. Przestrzeń wybrana nieprzypadkowo, bo cała sztuka skupia się na motywie podróży.

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej podróż staje się ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś można polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza przekroczenia jakiejkolwiek osobistej granicy.

Teatr Kana zaprasza na spektakl taneczny Teatru Nowszego w choreografii Tomka Ciesielskiego. Artyści zapraszają widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy: na dworzec kolejowy. Pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będzie to wspólnie doświadczenie wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed „wyjazdem”, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”.

Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zobaczymy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze – jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy”, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Na spektakl obowiązują darmowe wejściówki, dostępne tutaj:

- na wtorek, 8.06, godz. 18 – https://app.evenea.pl/event/871795-2

- na środę, 9.06, godz. 18 – https://app.evenea.pl/event/871795-3