Ul. Wendy, Zbożowa, Komandorska, Admiralska, Wawelska, Wały Chrobrego, Małopolska, Henryka Pobożnego - te ulice od środy, 28 lipca, będą wyłączone z ruchu. Wszystko w związku z Żaglami, największą plenerową imprezą w tym sezonie w Szczecinie. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy piątek. Ulice pozostaną zamknięte do wtorku.

 

Ruch na ul. Jana z Kolna zostanie zachowany, ale na odcinku w rejonie Wałów Chrobrego (od ul. Kapitańskiej do Trasy Zamkowej) wprowadzone będzie ograniczenie do 30 km/h. Normalnie kursować będą tramwaje linii 6. Zamknięta zostanie natomiast część okolicznych ulic. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji ruchu i komunikacji miejskiej można znaleźć w poniższym komunikacie organizatora – miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

ORGANIZACJA RUCHU

Czasowa organizacja ruchu trwająca od środy, 28 lipca, do wtorku, 3 sierpnia, podzielona zostanie na kilka etapów.

28 lipca (środa) o godz. 00.01 zamknięcie ulic:

- ul. Wendy i ul. Zbożowej od skrzyżowania z ul. Spichrzową,

- ul. Komandorskiej,

- ul. Admiralskiej,

- ul. Wawelskiej – od ul. Jarowita,

- ul. Wały Chrobrego,

- ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Szczerbcowej do Zygmunta Starego,

- ul. Małopolskiej od skrzyżowania z ul. Jarowita.

30 lipca (piątek) o godz. 00.01:

- ul. Władysława IV - całkowite zamknięcie od skrzyżowania z ul. Floriana. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami,

- ul. Jana z Kolna - zawężenia jezdni i parkingów. Ruch ciągiem ul. Jana z Kolna zachowany zostanie dwoma pasami ruchu, ograniczenie prędkości do 30 km/h,

- ul. Zygmunta Starego - częściowe ograniczenia od ul. Henryka Pobożnego do ul. Jarowita. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami,

- ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Zygmunta Starego od ul. Starzyńskiego do ul. Matejki wyznaczenie postojów TAXI,

- ul. Szczerbcowa – częściowe ograniczenia od ul. Henryka Pobożnego do ul. Wały Chrobrego. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami,

- ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Szczerbcowej – ruch jednokierunkowy,

- ul. Jarowita – częściowe ograniczenia na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Małopolskiej. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami.

2 sierpnia (poniedziałek) o godz. 05.00 zamknięte ulice:

- ul. Wendy i ul. Zbożowa od skrzyżowania z ul. Spichrzową,

- ul. Komandorska,

- ul. Admiralska,

- ul. Wawelska – od ul. Jarowita,

- ul. Wały Chrobrego,

- ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Szczerbcowej do Zygmunta Starego,

- ul. Małopolska od skrzyżowania z ul. Jarowita,

- ul. Storrady – wjazd zostanie ograniczony. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami.

3 sierpnia (wtorek) o godz. 05.00:

- powrót do stałej organizacji ruchu.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Zachęcamy do pozostawienia samochodów na parkingach i skorzystanie z komunikacji miejskiej. Poza parkingiem przy ulicy Turkusowej oraz P&R przy Hangarowej udostępniony został dodatkowy parking dla samochodów osobowych na terenie Selgrosa (możliwość przesiadki na tramwaje linii 7 i 8 z pętli Turkusowa).

Na czas wydarzenia komunikacja miejska zostanie wzmocniona, a w rezerwie będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Kursy tych pojazdów będą się odbywały na polecenie Centrali Ruchu. Dodatkowo w rejonie Łasztowni przygotowany będzie specjalny przystanek, do którego wieczorem będą dojeżdżały dodatkowe, wieczorne kursy linii 75, 81 i 835.

30 - 31 lipca

- Wydłużenie kursowania linii tramwajowych 1, 6, 7, 8, 11, 12 do godz. 1:00 z częstotliwością co 30 min;

- Wydłużenie kursowania nw. linii autobusowych do godz. 1:00 z częstotliwością: linie 75 i 107 co 10 min, linie A i B co 20 min, linia 835 co 15 min, linie 64, 68, 71, 73, 79, 81, 96, 102, C - co 30 min;

- Uruchomienie dodatkowej linii autobusowej 865 na trasie Turkusowa - os. Bukowe - os. Nad Rudzianką – Turkusowa w godz. 23:19 – 1:37 z częstotliwością co 30 min;

- Przekierowanie linii 61, 87 przez ul. Wyszyńskiego (piątek od 19:00 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 11:00);

- Przekierowanie linii 835 przez ul. Wyszyńskiego (piątek i sobota od godz. 20:00);

- Ekspedycja dodatkowych autobusów po zakończeniu koncertu w sobotę w Netto Arena;

- 1 sierpnia będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy.

PUNKTY INFORMACYJNE ZDiTM

Aby zapewnić pasażerom jak największe bezpieczeństwo i pomóc w sprawnym dotarciu na teren wydarzenia i do domów od 30 lipca do 1 sierpnia od godziny 16:00 do późnych godzin nocnych uruchomione zostaną tymczasowe posterunki pracowników ZDiTM.

Dworzec Morski, Wały Chrobrego, Bulwar Piastowski, Hangarowa P&R (parking i przystanki), Jaśminowa ZUS, Energetyków, Wyszyńskiego, plac Rodła - to tam będzie można zasięgnąć informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas wydarzenia. Ponad 100 osób pomoże, wytłumaczy i dodatkowo zadba o bezpieczne poruszanie się w rejonie węzłów komunikacyjnych.

KASY BILETOWE

W trakcie trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 5 kas biletowych: przy ul. Wyszyńskiego, ul. Hangarowej, na Łasztowni, na pl. Rodła i przy Turkusowej.

POCIĄGIEM PO SZCZECINIE

Przypominamy, że zgodnie z porozumieniem zawartym z POLREGIO Sp. z o.o., w pociągach przewoźnika kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami Szczecin Główny, Szczecin Gumieńce, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy honorowane są wszystkie bilety okresowe ZDiTM oraz ulgi i zwolnienia.