Jeśli jesteś rodzicem malucha w wieku 1-3 lat i szukasz pomysłów na ciekawe zabawy, które stymulowałyby jego rozwój – zapraszamy do przestrzeni dla najnajmłodszych w strefie ROOFA, gdzie w sobotę 20 sierpnia odbędą się kolejne zajęcia z cyklu Terefere.

 

Terefere to cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci od 1. do 3. roku życia, które odbywać się będą
w towarzystwie opiekunów. Zapraszamy już w sobotę 20 sierpnia od 10.00 do 13.00. Czekamy w naszej kolorowej przestrzeni, pełnej poduch i koców, z nowym programem zabaw!

Sobotnie spotkanie odbędzie się pod hasłem „TEREFERE W chmurach!”. Zaczniemy o 10.00 spektaklem teatru „Głowa mała” pt. „Kapu kap” (trwa ok. 30 minut). To przedstawienie oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku,  które w prosty i zabawny sposób opowiada o zjawisku, jakim jest deszcz. Po nim najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli wziąć udział w zabawach związanych z głównym bohaterem spotkania – deszczem i wszystkim tym, co w chmurach. Wykorzystamy do tego elementy scenografii! Będą animacje inspirowane zjawiskami atmosferycznymi i piosenki o deszczu. Pobawimy się śniegiem (w letni dzień!) i schowamy pod parasolkami. Pojawią się także elementy rytmiki i możliwość zagrania na prawdziwych instrumentach. Zajęcia i animacje po spektaklu mają otwartą formułę - tak, by każdy mógł się włączyć w dogodnym dla siebie momencie.

Terefere to przestrzeń doświadczania świata – tego najbliższego, na wyciągnięcie ręki, przez dobrą zabawę! Spotkanie poprowadzą doświadczone pedagożki teatru i animatorki kultury z teatru Głowa mała i z Fundacji Tettere.

„Serdecznie zapraszam na kolejną edycję TEREFERE. Po pierwszym programie wiem, że to niezwykle stymulujące rozwój malucha warsztaty w formie świetnej zabawy. W bardzo prosty, codzienny sposób tłumaczą najmłodszym najważniejsze zjawiska, zgodnie z tematem zajęć. Prawdę mówiąc – pomagają również dorosłym lepiej zrozumieć świat wokół.” – komentuje Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Handlowej Turzyn.

Zapraszamy! Wejście do strefy ROOFA znajduje się na I piętrze Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy 42 (obok sklepu Reserved).