W środę, 22 września, rozpoczną się prace związane z wymianą nakładki asfaltowej na ul. Szczawiowej, na odcinku od wiaduktu kolejowego do ulicy Bydgoskiej. Ulica cały czas będzie przejezdna, ale można spodziewać się utrudnień w ruchu.

 

Wykonawcą robót, w ramach umowy na bieżące utrzymanie dróg, będzie firma Strabag. Szacuje się, że prace potrwają 1,5 tygodnia. Większość z nich będzie realizowana w nocy, aby zminimalizować uciążliwość dla kierowców.

– W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Ulica Szczawiowa jest częścią trasy wyjazdowej z miasta, prowadzącej od ul. Kolumba, przez Tamę Pomorzańską, w kierunku ul. Krygiera.