Nową nawierzchnię zyskał już fragment ulicy Jana z Kolna. Wkrótce drogowcy mają zakończyć prace na ul. 26 Kwietnia. Z kolei w przyszłym tygodniu rozpocznie się wymiana asfaltu na ul. Powstańców Wielkopolskich.

5 i 6 czerwca (we wtorek i środę) w godzinach wieczornych i nocnych drogowców spotkamy na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Nawierzchnia wymieniona będzie na odcinku od wiaduktu kolejowego do ronda Szyrockiego.

ZOBACZ TEŻ: Uwaga kierowcy! Znika rondo przy jeziorze Głębokie

W ramach prac zaplanowano: frezowanie nawierzchni, regulację infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która ma zapewnić dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizować jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

– Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne – zaznacza Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Drogowców spotkamy w tym roku również między innymi na ulicach: Leszczynowej, Bohaterów Warszawy, Sikorskiego, Cyryla i Metodego, Gdańskiej, Rydla i Szosie Stargardzkiej.

– Prace prowadzone będą w taki sposób, aby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, tam gdzie to możliwe w nocy i po szczycie komunikacyjnym. Remontowane będą najbardziej zniszczone odcinki ulic – zapowiada rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Prace wykonuje firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg.